Yüksek ihtimalle çok fazla GTA oynadığı düşünülen 22 yaşındaki gencimiz Francisco Gonzalez-Velasquez, bir dolu sanal çılgınlığı gerçeğe taşımak isteyince olanlar oldu.

Başlarda sadece bir otomobil çalmaya karar veren Velasquez, bu otomobilin asla sıradan olmaması gerektiğini zihnine yerleştirdi. Belkide GTA 5’teki Comet model araçtan ilham almalıydı, öyle de oldu.

Martini yazılı kaplamalarıyla ve opsiyonel Weissach paketiyle donatılmış 2015 model bir Porsche 918 Spider hırsızımızın hedefiydi. Salt Lake City’deki bayide konumlandırılan 1.690.000 dolar değerindeki hibrit makineye göz diken Velasquez, geçtiğimiz Pazar günü güpegündüz gelerek bayinin camını kırdı.

Anahtarları ele geçirdiği gibi modele binen hırsız, aracı bayiden çıkartarak doğruca kaçmaya başladı. İlk başlarda izini kaybettirdiğini sanan hırsız, 6 saat sonra bayinin sadece 2 mil uzağındaki bir sokakta polis tarafından köşeye kıstırıldı.

Bu zevkli turun sona erdiğini hırsıza bildiren görevliler, aracı tekrardan ait olduğu Salt Lake City’deki bayisine geri götürdü. Göstergede yazan sayıya göre 2015 model olan aracın sadece 1276 km kullanıldığı, bu hırsızlık girişiminde bulunan 22 yaşındaki gencin gerçekleştirdiği bir nevi ‘test sürüşü’ ile bu sayının 1300 km civarına çıktığı belirtildi.

Umarız ki bu olay, içerisinde Nürburgring’i tam 6 dakika 57 saniyede dönen bir canavarı bulunduran bayiye ders olmuştur. Bir dahakine anahtarları iyi saklamaları dileklerimizle…

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir