Bugatti Chiron yarış otomobillerinden daha hızlı

0
199

Ünlü pistte 380 km/h hıza ulaşmayı başaran yeni hiper-otomobil Bugatti firmasının uluslararası alanda belirttiği üzere inanılmaz bir performansa ve devamını getirmesi gereken bir mirasa sahip. Otomobilin yapabileceklerinin neredeyse sınırı yok ama 1937 ve 1939 şampiyonluklarının 80. yıl dönümü yaklaşırken Bugatti iddiasını bir Le Mans yarış takımı kurarak daha da ileriye taşıyabilir. Gelecek günlerde şirketten sürpriz bir açıklama görebilecek miyiz?

Cumartesi günü yapılmış olan Le Mans öncesi piste çıkan Chiron 420 km/h’lik maksimum hızına ulaşamasa da 380 km/h ile Le Mans boyunca hiçbir otomobilin çıkamadığı bir hıza erişmiş oldu. Ulaşılan hız etkileyici gelebilir ama Le Mans demek sadece son hız demek değil. 24 saatlik yarışa katılan podyum adayı firmaların dikkat ettikleri başlıca konular, düzlükte erişilen maksimum hızdan daha çok tur boyunca erişilen maksimum hız, yol tutuşu için her ne kadar verimli olmasa da otomobile yerleştirilen aerodinamik kanatlar ve en önemlisi bir gün boyunca otomobilin tek parça halinde ya da arızasız bir biçimde yarışabilmesi.

$2.7 milyon fiyata yani 7.9 milyon TL’lik fiyata sahip olan otomobilin satışları önümüzdeki sonbahar ile başlayacak. Şirketin açıklamalarına göre 500 adet ile sınırlı üretilecek olan modelin 200 tanesi şimdiden satılmış durumda.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz