Renault kompakt modeli Clio’yu 2017 model yılı için yeniledi.

Fransız üreticinin yeni tasarım kimliğini taşıyan dördüncü nesil güncel Clio 2012 yılında tanıtılmıştı. Geçen 5 yılın ardından Clio için yenilenme zamanı geldi. 2017 model Clio ön kısmında yenilenmiş ön tampon, yeniden tasarlanmış ön ızgara ve yeni full LED Pure Vision ön farlar ile ufak bir tazeleme operasyonu geçirmiş. Full LED Pure Vision ön farların bazı modellerde standart olarak gelmesi bekleniyor. Yeni Clio’nun stopları da yenilenmeden nasibini almış ve C şeklinde led ile donatılmış. 2017 model Clio’da dört yeni gövde rengi ve yeni tasarım jantları seçilebilecek.

Motorlara bakıldığı zaman 1.5 litrelik aileden tanıdık dizel dCi motor 110 beygir güç üretiyor ve 6 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor. Bunun yanında Clio TCe 120 versiyonu manuel şanzıman ile satın alınabiliyor ve Clio’nun motor şanzıman kombinasyon sayısı 11’e çıkıyor.

Müşteriler aynı zamanda yeni Media Nav Evolution, Renault R-Link Evolution ve yeni R&Go multimedya sistemleri arasında tercih yapabiliyor. Bose ses sistemi de opsiyon listesinde karşımıza çıkıyor.

Yenilenmiş Clio için yurtdışında ön siparişin bu yaz başlayacağı söylentiler arasında.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
0
0
 
2
MuhammedSCOnur Mutlu
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
selimcicekyurt
Üye
selimcicekyurt

kart sistemi geliştirilebilirmiş

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Deri koltuklar çok şık olmuş ama şu ön konsola bir kısmını yumuşak plastik ve birazcık kapı içlerine de kumaş malzeme falan da koysaydı iyi olurdu.