Önce Ford F-150’de, sonra da yeni Chevrolet Camaro’da görülen yeni 10 ileri orana sahip otomatik şanzımanın 2018’den itibaren Ford Mustang’lerde de görülebileceğine dair bir görsel yayınlandı. Marka tarafından bir açıklamada bulunulmasa da, Mustang6g.com adındaki bir sitede yayınlanan görselde bir bayiliğin 10 ileri otomatik şanzımanı seçeneklerine koyduğu görülüyor.

Bu yeni 10 ileri oranlı şanzımanın, GM ve Ford’un bazı platformlarda birleşmesinin meyvesi olduğu biliniyor. Markalar şanzımanın iki farklı türevini hazırlamıştı; GM tarafından kullanılan 9 ileri önden çekiş tabanlı olan ve Ford tabanlı tasarlanmış olan 10 ileri arkadan itiş tabanlı şanzıman. Ford şanzımanın daha geniş vites aralığı sunması nedeniyle daha verimli olduğunu ve böylece drag gibi yarışlarda daha iyi performans verdiğini söylerken, Chevrolet ise Porsche’un PDK’sinden daha hızlı vites değiştirdiğini söylüyor.

Ford tarafından bir açıklama yapılmamasına karşın, markanın zaten gelecek planları hakkında pek bilgi vermemesi alışıldık bir durum.

Yayınlanan görseli ise altta görebilirsiniz:

2018+Mustang+10+Speed+Auto+Transmission+-+Microcat

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Ford Mustang’e yeni 10 ileri şanzıman"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Akin
Üye

görseli görmek için +10 büyüteç mi vericeksiniz topgeartr dergisiyle

zonda
Üye

son vitesteyken 2000 devir/dk da kaç km/h hız yapıyor? 😀