Ford Mustang’e yeni 10 ileri şanzıman

2
135

Önce Ford F-150’de, sonra da yeni Chevrolet Camaro’da görülen yeni 10 ileri orana sahip otomatik şanzımanın 2018’den itibaren Ford Mustang’lerde de görülebileceğine dair bir görsel yayınlandı. Marka tarafından bir açıklamada bulunulmasa da, Mustang6g.com adındaki bir sitede yayınlanan görselde bir bayiliğin 10 ileri otomatik şanzımanı seçeneklerine koyduğu görülüyor.

Bu yeni 10 ileri oranlı şanzımanın, GM ve Ford’un bazı platformlarda birleşmesinin meyvesi olduğu biliniyor. Markalar şanzımanın iki farklı türevini hazırlamıştı; GM tarafından kullanılan 9 ileri önden çekiş tabanlı olan ve Ford tabanlı tasarlanmış olan 10 ileri arkadan itiş tabanlı şanzıman. Ford şanzımanın daha geniş vites aralığı sunması nedeniyle daha verimli olduğunu ve böylece drag gibi yarışlarda daha iyi performans verdiğini söylerken, Chevrolet ise Porsche’un PDK’sinden daha hızlı vites değiştirdiğini söylüyor.

Ford tarafından bir açıklama yapılmamasına karşın, markanın zaten gelecek planları hakkında pek bilgi vermemesi alışıldık bir durum.

Yayınlanan görseli ise altta görebilirsiniz:

2018+Mustang+10+Speed+Auto+Transmission+-+Microcat

Yorum Yaz

2 Yorum "Ford Mustang’e yeni 10 ileri şanzıman"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Akin
Üye
Akin
5 ay 17 gün önce

görseli görmek için +10 büyüteç mi vericeksiniz topgeartr dergisiyle

yusuf e.
Üye
yusuf e.
5 ay 18 gün önce

son vitesteyken 2000 devir/dk da kaç km/h hız yapıyor? 😀

wpDiscuz