Geçtiğimiz yıl oyuncuların yüzünü Forza Motosport 6 ile güldüren Microsoft, Xbox One ve Windows 10’a çıkacak Forza Horizon 3 ile şimdi de keşfedilmeye hazır, açık bir dünya sunuyor. Serinin son oyununda heyecan Avustralya’ya taşınıyor ve kıtanın geniş çölleri, oyunun off road yanının önceki oyunlara göre çok daha ağır basacağının bir habercisi gibi. Oyunun tanıtım videosunda bu heyecanı biraz olsun tadabiliyorsunuz.

350’den fazla otomobil sunan oyunda herkesin zevkine göre bir model bulabileceği kuşkusuz. Videoda yarış kamyonetleri, “buggy”ler, bir Ariel Nomad ve Lamborghini Centenario da görülebiliyor. Oyuncular, bu geniş otomobil yelpazesinin dışında önceki oyunlardan iki kat büyük devasa bir haritaya da sahip olacaklar. Horizon 3, oyunculara kendi yarış rotalarını ve kurallarını belirleyip bunları internet üzerinden paylaşma imkanı sunarak kendini uzun süre oynatacak gibi gözüküyor.

Forza Horizon 3’ün çıkmasına daha çok zaman olsa da şimdiden ön sipariş verebilirsiniz. Oyunun standart versiyonu 60 dolarlık fiyat etiketine sahip. 100 dolarlık Ultimate Edition ise oyunculara oyunu 23 Eylül’de açarak erkenden oynamalarını sağlayacak, özel otomobillere erişim sağlayacak ve ileride çıkacak otomobil paketleri de ücretsiz olarak sunulacak.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Forza Horizon 3 geliyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
selimcicekyurt
Üye

bu oyunda direksiyon 900 derece değil dimi ?

Burak Özünalan
Üye

2. oyunda değildi belki bunda yapabilirler