Honda Civic Coupe de en güvenliler arasında

Sedan kardeşinden sonra o da güvenli olduğunu kanıtladı

7
1020

IIHS’in yaptığı testlerde yeni Civic Coupe, kaza önleme sistemi ile birlikte alındığında, en güvenli araçlara verilen Top Safety Pick+ ödülünü almaya hak kazandı. Kurumun açıklamalarına göre yeni Civic tüm kaza senaryolarında ve özellikle otomobilin ön bölümünün %25’i ile yapılan small overlap testinden başarılı notlar almayı başardı.

IIHS otomobilin güvenliği yanında yeni geliştirilen kaza önleme sisteminden övgü ile bahsediyor. 20 km/h ve 45 km/h hızlarında yapılan testlerde sahip olduğu sistem sayesinde kazadan kurtulmayı başardı. Ayrıca bu sistem NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration)’in normlarına uyan sistemler arasına girmiş durumda.

Kaza önleme sitemini satın almak istediğinizde karşınıza bu donanımın da dahil olduğu bir güvenlik paketi çıkmakta. Paket içerisinde şerit takip asistanı, adaptif cruise kontrol, çarpışma uyarısı ve acil durumlarda otomatik frenleme gibi güvenlik donanımları yer almakta.

Şu an Kuzey Amerika pazarında satışta olan aracın iki farklı benzinli motor seçeneği bulunmakta: 158 hp üreten 2.0 litrelik atmosferik ünite ve 174 hp üreten 1.5 litrelik turbo ünite. Baz model için başlangıç fiyatı ise 55 bin TL (ABD için).

Yorum Yaz

7 Yorum "Honda Civic Coupe de en güvenliler arasında"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
İbrahim Uğur
Üye
5 ay 23 gün önce

Keşke bize de o paralara gelse gerçi arka stoplar biraz garip ama önden bildiğin nsx ya

berkay44
Üye
berkay44
5 ay 24 gün önce

o fiyat hangi motor için?

berkay44
Üye
berkay44
5 ay 23 gün önce

yav bende diyorum burada fiyat 55000 tl hem sevindim hem üzüldüm geleceğin apaçi arabası olacak diye neyse bilgi için sağol 🙂

berkay44
Üye
berkay44
5 ay 23 gün önce

bende şok oldum zaten 🙂

wpDiscuz