Hyundai 300 beygirlik RM16 N konseptini tanıttı

Hyundai kendinden emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor!

1
928

2014 ve 2015 yıllarında tanıtılan RM14 ve RM15 konseptlerinden sonra, Hyundai bu yılın konsept modeli olan RM16 N’yi, 2016 Busan Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkardı.

Hyundai’nin RM adı altında ürettiği modeller, Güney Koreli üreticinin seri üretim modellerini geliştirme sürecinde prototip model olarak görev alıyor. Adındaki N harfinden, Hyundai performans merkezinin konsept üzerinde dokunuşları olduğunu anlayabiliyoruz. Geçen yılın konseptine kıyasla çok fazla yenilik getirmeyen modelin dış görünüşü makyajlanmış ve model daha yuvarlak ve geniş çamurluklarla daha aerodinamik bir hale getirilmiş.

Kaputunun altındaki 2.0 litrelik 4 silindirli motorunda süperşarj da bulunan model, 300 Beygir güce ve 383 Nm torka sahip olarak karşımıza çıkıyor. 6 ileri manuel şanzımanla birlikte gelen konsept, 43/57 ağırlık dağılım oranına sahip.

Ayrıca otomobilde elektronik sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve elektronik değişken egzoz sistemi bulunmakta ve otomobil, değişken sürüş şartlarında aerodinamik olarak destek sağlayan ve otomatik kontrol edilen bir arka spoylere de sahip.

Yorum Yaz

1 Yorum "Hyundai 300 beygirlik RM16 N konseptini tanıttı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
5 ay 27 gün önce

Aktarma ? İtmelimi cekmelimi ?

wpDiscuz