Medusa: Alfa Romeo 4C
  • Motor: 1742 cc, 4 silindirli turbo benzinli
  • Güç: 240 hp @ 6000 d/d
  • Tork: 350 Nm @ 2200-4250 d/d
  • Şanzıman: 6-ileri, çift kavramalı otomatik
  • 0-100 km/s: 4,5 sn
  • Son hız: 258 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 11 litre/100 km
  • Ağırlık: 895 kg
  • Bagaj hacmi: 110 litre
  • Fiyat: 429.000 TL

Güzellik
+ Yol tutuş
Sürüş hissi
Tüketim

– İşçilik
– Konfor

 

39
Kimler Neler Demiş?

avatar
23
16
5
 
28
Oğuzhan BülbülOlioVsFiatsinanBehzathtahaa
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
OlioVsFiat
Üye
OlioVsFiat

Sinan özellikle bu yorumum sana,
Yalnız değilsin. Forumda da, hitap ettiğin kitlede de sadece senin hatırın için duranlar var

İtalyan rüyasını yaşamak sanırım reklam yapmamıza engel bir durum.
Tekrar ediyorum. Yalnız değilsin. Popülerliğini arttırmak için Honda’ları, veya saçma sapan japon otomobillerini sevmek ve övmek zorunda değilsin. Hep alfisti kal, Bizimle kal.
Teşekkür ederim.

sinan
Üye

Evet AlfaRomeo çok seviyorum ama Honda’da seviyorum. Bir S2000, bir type r sevilmez mi ?? Guila’yı merakla bekliyorum inşallah gerçek alfaromeo tutkusunu bizlere yaşatabilir. Maalesef yeni nesiller eskilere göre eksikler. sen ne düşünüyorsun ?

OlioVsFiat
Üye
OlioVsFiat

Son yazdığından cevap vermek gerekiyor sanırım. Evet maalesef çok eksikler.. Bir otomobilin nasıl çalıştığını ,nasıl güç ürettiğini, yere nasıl bastığını dahi bilmeden, Sadece gelip geçici hevesler ile otomobil tutkunu olabiliyorlar. Ve bu bilgisizlik de kuru biri inada, temelsiz bir fanatizme dönüşebiliyor.. Bu yüzden olmalı ki, İtalyan otomobilleri biraz dışlanmış durumda kalıyor. Sen de gayet iyi bilirsin; Alfa Romeo, Fiat’ın yüksek hacimli motorları ve Lancia yürütmek her zaman detaylı işçilik ve zahmetli uğraşlar isteyebiliyor.. Belki bu biraz azınlık kalmamıza sebep oluyor ancak bizimle aynı düşünen insanların da hepsinin teknik olarak dolu olduğunu bilmek teselli kaynağımız. Evet s2000, type-r sevilecek otomobiller, buna… Read more »

Oğuzhan Bülbül
Üye
Oğuzhan Bülbül

İtalyancı olarak talebinize sonuna kadar katılıyorum. Otopark bu ülkenin en çok ilgi duyulan platformu. Özellikle tanınmayan ama dediğiniz gibi efsane olmuş bir 155 Q4 bir Coupe Turbo Plus bilinmeli. Uzun zaman Avrupa’nın en hızlı önden çekişlisi ünvanını taşımış bir arabanın bilinmemesi kabul edilebilir mi? Bu ülkede İtalyanlar Fiat, Fiat’lar ise maalesef Linea ve Doblo olarak görülüyor. Ben de buraların biraz daha Pizza kokmasından yanayım.

Behzat
Üye
Behzat

Son 3 video ile artık istanbul park a girmeye hazırım…:)

Oğuzhan Bülbül
Üye
Oğuzhan Bülbül

O kadar güzel yorumlar yaptınız testte dedim ki bi 9 puan alır 😀 7 puanlık değildi hakkı yüzünüzdeki ifadeye göre 🙂

htahaa
Üye
htahaa

güzel test. tabi istanbul park’ın saçma prosedürü olmasaymış daha güzel olabilirmiş. Adamlar intercity cupta zaten hep aynı pistte yarıştırıyor rekabet şartları bozulmasın bahanesi fazla uydurma olmuş.

ghrozen
Üye
ghrozen

Güne mükemmel bir başlangıç teşekkürler:))