Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasının aksine kişilerin isteğine bağlı bir üründür. Kaskonun isteğe bağlı olması ise birçok kişinin aklına “acaba yaptırmasak mı?” sorusunu getiriyor, fakat bu bir sürücü için büyük riskler içeriyor.

Öncelikle Trafik sigortasının sadece karşı tarafın masraflarını karşıladığını unutmamalısınız. Örneğin, kaza yaptınız ve siz hatalı bulundunuz. Bu durumda kasko sigortanız yoksa trafik sigortası poliçeniz sadece karşı tarafın masraflarını karşılayacaktır.

Bu tarz bir riski alabilmek için ise oldukça cesur olmak gerekiyor. Çünkü ülkemizdeki trafik kazası rakamlarına bakıldığı zaman yıllık kaza sayılarının oldukça yüksek olduğu görülebiliyor. Sadece 2014 senesinde meydana gelen kaza sayısı neredeyse 1,200,000 ve bunların 1,030,000’i maddi hasarla sonuçlanmış kazalar.

Kasko sigortasının avantajları ise sizi sadece trafik kazalarından koruması olarak görülmüyor. Ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde meydana gelen yangın, sel ve deprem gibi doğal afetler, hırsızlık, çarpma, anahtar çalınması veya yanlış yakıt dolumu da kasko sigortanızın karşılayacağı kayıplar arasında.

Generali Sigorta’da ise kasko sigortası daha da avantajlı. Farklı kasko ürünlerine sahip Generali Sigorta’nın en kapsamlı ürünü ise Prestij Kasko Ekstra Sigortası olarak göze çarpıyor. Sürücüleri birçok riskten koruyan Prestij Kasko Ekstra Sigortası’nın avantajlarını ise aşağıda görebilirsiniz.

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız

Siz de Generali Sigorta’dan bu geniş kapsamlı Kasko sigortası hizmetini almak istiyorsanız ilk başlangıcı buraya tıklayarak aracanıza özel kasko sigortası teklifi alarak yapabilirsiniz.

14
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
PulpaSalih KaraaliogluÇağrı Hocapirlibeymurat Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Pulpa
Üye
Pulpa

Yani sonuç:Araç değerim 55bin tl, kasko yaptırmalı mıyım 5 yılda 4bin tl ödemişim kaskoya

Çağrı Hoca
Üye
Çağrı Hoca

Şimdi usulca sayfayı kapatıp TÜİK Yoksulluk Sınırı araştırması yapınız ve millet neden kasko yaptır(a)mıyor aydınlanınız.

pirlibey
Üye
pirlibey

Ötv-Kdv yetmezmiş gibi Kasko+trafik sigortası 90lar geri döndük. Çevremdeki öğretmen arkadaşların çoğu trafiği yaptırdık ama artık kaskosuz bineceğiz diyor.Adamlar haklı .Çoluk çocuk yoksa hiç araba alma diyor kime sorsam.

murat
Üye
murat

Dün trafik sigortası ve kasko yaptırdım aracım 2011 modeli toyota Avensis 2014 yılında başka bir arabanın kapısınà hasar verdim o An şartlardan dolayı sigorta belgelerini verdim sigortadan yaptırın diye 500 tl tutmuş. 2015 yılında 2 katı sigorta ödedim 600 tl bunu bekliyordum şaşırmadım. Gelelim bu seneye yukarda reklamı yapılan %70 ucuzà sigorta yapıyoruz diyen generali 1700(binyediyüz) lira zorunlu sigorta primi çıkardı. 1098 liraya başka bir firmadan zar zor yaptırdım. 500 liralık kapı bana 1000 bin liraya mal oldu. adamlar hem zararını çıkarıyor hem ceza kesiyorlar resmen

murat gökgöz
Üye
murat gökgöz

2014 yılı kasım ayında peugeot 207 aldım.alırken 3 defa kaskodan hasar kaydı sorgulaması yaptım.sorgulamada aracın hasar kaydı olmadığı için aracı satın aldım.aracı burdur da dandik bir sanayi olduğu için bir kaportacıya gösterdik.oda 1,2 parça boya var dedi. Aracı satın aldım hemen benzinciye çektim Mapfre sigortadan kaskosunu yaptırdım.kasko yapıldıktan sonra yola çıktım ve aydın girişinde Tır’a arkadan çarptım ve araç pert oldu.ben kaskodan para beklerken aracın daha önceden ağır hasarlı kaza yaptığı ortaya çıktı.( aracı kaza sonrası servise çektirmiş fakat sonra yaptırmaktan vazgeçmiş ) aracı satan şerefsiz bana kazayı söylemedi.burdur gibi küçük bi yerde ne ekspertiz nede peugeot bayisi olduğu için… Read more »

Salih Karaalioglu
Üye
Salih Karaalioglu

Merhaba. Başınızdan geçene üzüldüm. Ne desem bilmiyorum. Beni yanlış anlamayın ancak son cümlenizi bence düzenleyin. Başınıza iş açılmasın.

Bu arada çoğu sigorta şirketi maalesef böyle. Kaskoyu yaptırana kadar canım cicim, işiniz düştüğünde …. Servisler, eksperler, sigorta şirketleri… Devlet bu soygunu seyrediyor. Vatandaşının soyulduğuna şahit oluyor ama sadece seyrediyor… Bir arkadaşın paylaştığı video vardı. Onu izleyince hepten moralim bozulmuştu. Aklıma geldi şimdi.