ABD’de ve dünyada station wagonların günümüzdeki konumuna gelmesine belki de en büyük katkıda bulunan markadan güzel haberler var. Volvo, wagon ürün gamını ABD’de iki yeni modelle genişletecek.

S90’ın satışa sunulmasından yaklaşık 1 yıl sonra V90’ı da ABD’de satışa sunacak olan Volvo, bu pazarda V90 Cross Country modelini de satışa sunmayı planlıyor. Volvo’nun Kurumsal İletişim Direktörü Dean Shaw, V90 Cross Country’yi ABD’de sunmanın ilk etapta Volvo’nun planlarında olmadığını ancak pazardaki wagon talebi yüzünden Cross Country’nin de ABD’de sunulacağını belirtti. Volvo, 2015’in başlarında Cross Country modellerine gösterilen büyük ilgi sayesinde, seriyi diğer modellere genişletebileceklerine işaret etmişti.

V90 Cross Country, neredeyse 10 yaşına gelen XC70’in bir devamı olarak düşünülebilir. Casus fotoğraflarda görüldüğü kadarıyla Cross Country, standart V90’a göre daha yüksek olacak. 4 tekerlekten çekiş sistemiyle donatılacak otomobil aynı zamanda diğer Cross Country’lerden alışık olduğumuz, arazide koruma sağlayacak çamurluk eklerini de beraberinde getirecek. Arazi demişken, bir Rubicon gibi dağ tepe tırmanamasanız da V90 Cross Country, toprak veya karla kaplı bir yolda biraz daha güvenli hissettirecek. V70-XC70 serisinin aksine, halihazırda XC90 modeli olduğundan V90 bu ismi alamayacak.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir