Geçen yıl ilk olarak New York Auto Show’da sergilenen arkadan itişli Acura NSX GT3, 2017 GT3 sezonu öncesi sıkı bir antrenman sürecinden geçiyor.

Gelecek yıl Kuzey Amerika’da başlayacak olan organizasyon öncesi ıslak pistte fotoğrafları paylaşılan NSX GT3’ü saf karbon fiber haliyle görmek iştahımızı kabartırken otomobilin, gövdesindeki sponsor reklamlarıyla nasıl görüneceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Standart NSX’de bulunan elektrik motorlarının kullanılmadığı Acura NSX GT3’te 3.5 lt V6 motoru kullanılmaya devam ederken bu motorun gücü ise altı ileri sıralı şanzıman ile arka tekerleklere aktarılıyor.

NSX GT3’ü standart versiyon gibi Ohio’daki Performans Üretim Merkezi’nde üretecek olan Acura, sonbahar’da otomobilin gövdesi için son kez FIA’dan onay alarak yeni sezon öncesi tüm hazırlıklarını eksiksiz tamamlamayı planlıyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Acura NSX GT3 antrenman yapıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Lexus ve İnfiniti’den sonra sıra geldi Acura, Cadillac ve Lincoln’e. Cadillac ülkemize gelse halkımız araba nasıl olur görür. Audi, BMW, Mercedes Cadillac’ın yanında araba diye falan kalmaz. Cadillac’ı Audi, BMW, Mercedes ile kıyaslayanlara sadece gülüyorum