Bisimoto Porsche 911 açık arttırmaya çıkıyor

1

Kanadalı modifiye firması Bisimoto Engineering tarafından elden geçirilen, ABD’li sinema sanatçısı Steve McQueen’in özel sipariş Porsche 911 otomobili açık arttırmayla satışa sunuluyor.

Önümüzdeki ay Amerika’nın California eyaletinde gerçekleşecek olan Mecum’s Monterey etkinliğinde satışa çıkarılacağı belirtilen 1980 model Porsche 911, görünüm olarak 1960’ların sonunda satılan bir önceki 911’in neredeyse aynısı gibi görünüyor.

90’lı yıllarda Porsche’nin farklı modellerinde kullanılan 3.6 litrelik altı silindirli motoru tercih eden Bisimoto Engineering, bu sayede ruhu 70’lerden görünümü 60’lardan olan otomobili; sıralı yakıt enjeksiyon sistemi, gaz kelebeği, GT3 emme manifoldu ve özel tasarım egzoz sistemi gibi teknolojilerle donatarak 316 beygire ulaştırmış.

Standart modelde bulunan torsiyon çubuğu yerine özel tasarım bir amortisör kiti kullanan Kanadalı firma, hatırı sayılı bir şekilde yere yaklaşan otomobilin burnunu 1.5 derece öne doğru eğimli olacak şekilde ayarlamış.

Yaklaşık 1090 kg ağırlığında olan otomobilde ayrıca; dört renkli takla barı, eski uçaklarda kullanılan tarzda koltuklar ve Steve McQueen tarafından tercih edilen Momo Prototipo isimli direksiyon simidi de kullanılmış.

135,000$ ile 175,000$ arasında bir bedelle açık arttırmaya çıkacak otomobilden elde edilecek olan gelirin Steve McQueen tarafından çok önem verilen bir hayır kuruluşu olan Boys Republic’e aktarılacağı belirtilirken, satıştan 1 milyon $’ın üzerinde bir gelir bekleniyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
fatihabali Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
fatihabali
Üye
fatihabali

175,000.00 usd vereceğim bi de tenekeye oturacağım öyle mi?