Efsane yeniden: Yeni Megane Sedan

24
2776
Efsane yeniden: Yeni Megane Sedan

Renault, C-segmentindeki yeni model atağını Yeni Megane Sedan ile sürdürüyor.

Yeni Megane Sedan segmentinde tek olan, geniş panoramik elektrikli cam tavanı ile vurgulanan dinamik tasarımı ile dikkat çekiyor.

CMF C/D platformuna sahip Yeni Megane Sedan, gelişmiş konfor ve sürüş keyfi için üst segmentten alınan özelliklere de sahip.

20’den fazla ülkede satışa sunulacak Yeni Megane Sedan Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretiliyor. Müşterilerin merakla beklediği Yeni Megane Sedan Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

Üst segmentten özelliklere sahip bir sedan

2015 sonunda Yeni Megane HB ve 2016 Mart ayında Yeni Megane Sport Tourer’ın lansmanında sonra Yeni Megane Sedan, Megane ailesinin en yeni ve son üyesi.

Yeni Megane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerine sahip. Türkiye’de efsaneleşen Megane Sedan yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplayacak. Otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor.

Yeni Megane Sedan, arka kabin genişliği ile segmentinde ayırt ediliyor. Yeni model Eller Serbest Bagaj Kapağı sistemi ile de erişim ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Yeni Megane Sedan, 7’’ TFT renkli dijital ekranı, 8,7’’multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor. (Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi, vb.)

Ülkeye bağlı olarak değişebilecek motor çeşitleri:

Benzinli:

5 ileri manuel vites kutusu veya sürekli değişken (CVT) vites kutusuna sahip 1.6 lt 115 bg
7 ileri EDC otomatik vites kutusu veya 6 ileri manüel vites kutusu seçenekleriyle TCe 1.2 lt 130 bg.

Dizel:

6 ileri vites kutusu ile dCi 1.5 90bg ,
6 ileri vites kutusu veya 6 ileri EDC otomatik vites kutusu seçenekleri ile dCi 1.5 110 bg
6-ileri manuel vites kutusu ile dCi 1.6 130 bg.

Yeni Megane Sedan, Türkiye’deki Bursa fabrikasında üretilecek ve dünyanın dört bir yanında 20’den fazla ülkede satışa sunulacak.

Kimler Neler Demiş?

24 Yorum "Efsane yeniden: Yeni Megane Sedan"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
yilmaz2017
Üye

trim sesleri var benim gibi sese takıntılı olanlar çok dikkat etsin.aldıktan sonra sırf bu tıkırtı gıcırtı vızıldama uğultular nedeniyle geri iade etmek istedim,almadılar.ama genel olarak iyi bir araç bu paraya bu kadar.yinede çok beklenti yoksa memnun eder görüşündeyim

extreme
Üye

Dış tasarımıyla gördüğüm en güzel SEDAN OTOMOBiLLERDEN..,
ama iç orta konsol tasarımını pek tutmadım çok daha iyi bir orta konsol tasarımı olsa,
abartılmamış makul bir fiat etiketiyle satış rekorları kırardı..

Mehmet55
Üye

1.5 dCi 90 beygir beyaz ve baz donanımı yollarda bolca göreceğimizden sıkılabiliriz. 🙂

johnTURK
Üye

Fiyat ve donanım olarak nasıl bir denge kurulacak merak konusu. Talisman tarafında işler karışacak gibi.

glasius
Üye

Şu Renault’u acımasızca eleştiren (burada ve facebookda) arkadaşlara lafım ülke olarak aldığımız en son motor patenti Necmettin Erbakan’ın 1950’lerde tasarladığı pancar motorudur. Yani eleştirelim ama bir şey üretemeyen bir ülke olarak Renault’un bu acımasız eleştirileri hak ettiğini düşünmüyorum. Bugün Doğu illerine giderseniz hala Toros’un kullanıldığını görürsünüz. 1993’de Renault 11 Flash S almıştık. Motoru mükemmel bir araçtı. Az yakar çok kaçardı. Yol tutuşu ve frenleri zayıftı ama firma kendini geliştirdi. Yerinde saymadı. Hala şüphesiz eksikleri vardır. Ama gelişmektedir. Not: Renault’um yok.

wpDiscuz