Honda Accord 40. yılını kutluyor

1

Honda, Amerika’daki en popüler modeli olan Accord’un 40. yaşını kutluyor.

İlk olarak Haziran 1976’da tanıtılan Accord, o dönemde yakıt ekonomisi odaklı bir anlayışla ve üç kapılı hatchback karoseriyle sahne alırken sadece 68 BG güç üretiyordu. Boyutlarıyla güncel Jazz’dan bile daha kısa aks mesafesine sahip olan otomobil, zamanla büyük bir değişim geçirdi.

Honda, Amerika’daki potansiyeli düşünerek burada üretim yapan ilk Japon otomobil markası olurken, toplamda 12,7 milyondan daha fazla satarak “Amerika’nın En Beğenilen Honda”sı unvanına sahip olan Accord’un çok büyük bir kısmını bu fabrikada üretmeyi başardı.

Accord’un bu başarısını yenilikçi bir anlayışa sahip olmasına bağlayan Amerikan Honda Motor Şirketi Başkan Yardımcısı John Mendel, müşterilerin yüksek kalite, güven ve fiyatlandırma için de Accord’u tercih ettiklerinin altını çiziyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Burak Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Honda yeni Accord’u, Toyota yeni Camry’i, Hyundai de yeni Sonata’yı ülkemizde getirse d segmentinde VW Passat’ın egemenliğine son verirler. Türkiye şartlarında Passat’ın üstüne araç yoktur ama dünya çapında Passat’tan çok daha iyi otomobiller var. Accord, Camry, Sonata çoğu Alman otomobilinden ileride olan otomobiller