Koenigsegg üretimi arttırmayı düşünüyor

Bildiğiniz üzere Koenigsegg’ler ender ve narin otomobillerdir. Şirket fazla üretim yapmaz ve üretilecek sürüş makineleri de hızlı bir şekilde üretilmez. Bu enderlik, şirketin Koenigsegg’leri bir arada toplamasını da özel bir etkinlik haline getirdi.

Koenigsegg’in Danimarka’da gerçekleşen bu etkinliğine, 13 adet Koenigsegg otomobili ve otomobillerin sahipleri katılım gösterdi. Otomobil sahipleri, ülkenin etrafında turladı ve bir uçuş pistinde otomobilleriyle biraz zaman geçirdi. Koenigsegg otomobillerin ne kadar ender olduğunu anlatmak adına, şöyle söyleyebiliriz: Bu etkinliğe katılan 13 otomobil, şu ana kadar üretilen Koenigsegg otomobillerinin %10’u kadardı. Bu da dünya üzerinde, Koenigsegg markasının ürettiği toplam otomobil sayısının 150’den az olduğunu gösteriyor.

Koenigsegg’in bir otomobil üretmek için bir ay zaman harcıyor oluşu da bu istatistikleri, bu küçük hacimli üretimin boyutlarını algılamaya yardımcı olacaktır. Yavaş üretimin bir sonucu olarak da müşterilerin adeta kuyrukta beklemesi söz konusu olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde firmanın Twitter üzerinde paylaştığı bir gönderide, eğer bugün bir otomobil siparişi verirseniz bu otomobili 2.5 seneden önce teslim alamayacağınız belirtildi. Fakat aşağıda göreceğiniz bu gönderi, aynı zamanda Koenigsegg’in üretim hacmini artırma isteğini de içeriyor.

 

Dünya genelinde daha fazla Koenigsegg görecek olmamıza herhangi bir itirazımız yok elbette. Ve düşünüyoruz ki, firmanın düzenlediği bu toplu buluşma etkinliklerine katılanların sayısı artık daha da fazla olacak.

Aşağıda izleyebileceğiniz video ise bu yıl gerçekleşen ve yazımızda bahsettiğimiz Koenigsegg buluşmasının görüntülerini içeriyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Koenigsegg üretimi arttırmayı düşünüyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
TuRGaYCa
Üye

Koenigsegg’in ana vatanını İsveç olarak biliyorum. Danimarka değil. Ben mi yanlışım aceba ?

Emre Berk Simsek
Üye

Hata düzeltilmiştir, ilginiz için teşekkürler.