Her ne kadar Touareg artık SUV olarak eskimiş sayılsa da, Volkswagen gençleştirme operasyonlarında başarılı olan sayılı markalardan birisi. Yeni Executive Edition versiyonuyla da bunun bir örneğini gösteren Touareg, artık daha da gençleşmiş yüzüyle karşımızda.

Dürüst davranırsak, Touareg Executive Edition; ailenin gelmiş geçmiş en güzel tasarıma sahip olan üyesi. En son 2014’te girdiği revizyonla, o demode görünen krom kaplamalı ızgaralarından da kurtulup yeni bir tasarıma kavuşmuştu. Dieselgate skandalının arkasından gördüğü zararı kapatmak isteyen marka; zarif, özel ve birinci sınıf bir SUV yapma çabası içine girmiş. Fransız kırmızı şarabından ilham alınan koyu kırmızı renk tonu, 20 inçlik Mallory jantlarının yanı sıra, krom kaplı birçok noktası da siyaha boyanmış.

Açılır tavan ve onunla uyumlu tasarlanmış stop lambaları, standart olarak sunuluyor. İç mekanda ise elektrikli olarak ayarlanabilen ısıtmalı ve soğutmalı Nappa deri koltuklarla; ve tütün rengi döşemelerle lüks bir hava katılmış.

Executive Edition baz versiyonda 204 HP’lik 3.0 TDI V6 motor ve 8 ileri ZF otomatik şanzımanla satılıyor. Baz versiyondaki fiyat etiketi Almanya’da 64,925 € olarak belirlenirken 262 HP’lik 3.0 TDI V6 versiyonu ise 68,550 € fiyat etiketine sahip. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği veya fiyatının ne olacağı ise merak konusu.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "VW Touareg yıllandıkça güzelleşiyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
glasius
Üye

Reklam kokan hareketler bunlar mayk