Yakıt tankerlerini Audi tasarlasaydı

4
Yakıt tankerlerini Audi tasarlasaydı

Lükse ve performansa yönelik otomobilleri ile tanınan şirketin konsept tasarımları da ilgi çekici olabiliyor. Audi’nin gelecek planları arasında bu tür taşıtlar üretmek yer almıyor ancak Artem Smirnov ve Vladimir Panchenko ikilisi tarafından tasarlanan proje kendi kendini sürebilen elektrikli bir tır fikrinin üzerinde şekilleniyor.

truck-for-audi-plan-a

Üstte yer alan versiyon daha çok uzun yol ve otoban sürüşleri için tasarlanmış bir model. Büyük bir ön cam, otonom sürüş özellikleri ve hava direncini azaltmak için birçok detay… Düz ve geniş burunu ile hava direnci yüksek gibi gözüken tasarımın arka kısmında yer alan kanadı gibi detaylar ile hava direnç katsayısı aşağı çekilmiş.

İkinci tasarım ise Lego’lardan ilham alınan, elektrik motorlarının içlerinde yer aldığı, yarı off-road lastikleri ile daha ilgi çekici gözükmekte. Aküler şasinin içinde saklanırken amacın ağırlık merkezini yere olabildiğince yakın tutmak olduğu belirtiliyor. Konseptin kendini diğer tasarımdan ayırdığı nokta ise tavanının olmaması; Formula 1’den ilham alınmış gibi gözüküyor. Sürücülerin savaş jetlerinde görmeye alışık olduğumuz kasklardan kullanmaları ise ilginç bir detay.

 

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Onur MutluArmutcanAli Serdar GÖK Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Armutcan
Üye
Armutcan
Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Üzgünüm ama biraz aristo buzdolabı olmuş ?????

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Sadenin de bir sınırı vardı bence.