Hyundai’nin altıncı nesliyle çıkışını sürdüren popüler modeli Elantra, 2016 IDEA® Uluslararası Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu.

2016 IDEA® Uluslararası Tasarım Ödülü için yarışmaya 30 farklı ülkeden 1.700’den fazla tasarım projesi katıldı.

Oylamada toplam 21 kategori oluşturulurken, 600 tasarım finale kaldı ve otomotiv dalında ise Elantra bronz ödülün sahibi oldu. Hyundai Elantra, şık çizgileri ve inovatif hatlarıyla tam bağımsız jüri üyelerinden en yüksek puanları aldı. Bu ödülle beraber marka imajını da artıran Hyundai, hazırladığı otomobillerinin iddiasını da kanıtladı.

Hyundai Elantra, geçtiğimiz mart ayında Türkiye’de satışa sunulmuş ve tüketicilerin yoğun ilgisini çekmeyi başarmıştı. Hyundai’nin bugüne kadar en çok satılan ve bilinen modellerinden biri olan Elantra, son olarak 200 beygir gücündeki yeni Sport modeliyle gündeme gelmişti.

IDEA® Uluslar Arası Tasarım Ödülü, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (IDSA) tarafından yıllık olarak yapılıyor. Teknoloji, sanayi, bilim ve inovasyon gibi oldukça geniş disiplinlerden oluşan yarışma, tasarımın bir ürün için mükemmelliğini ve teşvik edici yönlerini ortaya koyuyor.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
3
1
 
3
mgdedeogluNecati Erdoğandoğan
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mgdedeoglu
Üye
mgdedeoglu

http://www.idsa.org/awards/idea/preview Elantra bronz almış, BMW X1 ve Rolls-Royce Dawn “Top Winner” ödülünü almış. Ayrıca bu tip ödüller pek bağımsız olmazlar onu da belirteyim.

doğan
Üye
doğan

Ne gibi bi yenilik getirmişler tasarımda onu merak ettim, arkada bağımlı süspansiyon onde mcpherson, body de yeni bi materyalmi kullanmışlar, drag coeeficient 0.28, hali hazırda bu 0.22 ye düşürüldü CLA Blue Efficiency ile, neye göre karar veriliyor çok merak ettim abi, bilginiz varsa bana bildirirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

doğan
Üye
doğan

Teşekkür ederim dostum, eline sağlık başarılar..