2017’nin sürprizi: Partikül Filtreli Benzinli Üniteler!

6
43
2017’nin sürprizi: Partikül Filtreli Benzinli Üniteler!

Dizel motorlarında ortaya çıkan emisyon skandalının ardından çok büyük bir dalgalanma yaşayan Volkswagen, 2017 yılında üreteceği benzinli ünitelere partikül filtresi ekleme kararı aldı.

Halihazırda dizel ünitelerinde yer verdiği partikül filtresi (DPF) ile emisyon değerlerini daha aşağılara çeken Volkswagen, aynı skandalları benzinli ünitelerinde de yaşamamak için 2017 yılından itibaren TSI ve TFSI türündeki ünitelerinde de partikül filtresine yer vereceğini açıkladı.

Açıklamalarda söz edilen parametrelere göre emisyon değerlerinde yaklaşık olarak %90’lık bir düşüş yaşatması beklenen hamlenin, gelecekteki hava kalitesini geliştirme açısından paha biçilemez bir adım olduğu yadsınamaz.

partikül-filtresi

Volkswagen Ar-Ge Departmanı Başkanı Dr. Ulrich Eichhorn’un yaptığı açıklamada, bu adımın yanı sıra dizel ünitelerdeki emisyonları daha da düşürmek için, ‘SCR’ ismini verdikleri gelişmiş bir katalitik konvertör teknolojisini tüm modellere entegre etmeyi planladıklarını aktardı.

yeni-tiguan

Benzinli ünitelerdeki partikül filtresi adımının ise ilk olarak yeni Tiguan’da yer alan 1.4 TSI üniteden başlayarak, Audi A5’te yer verilen 2.0 TFSI ünite ile devam edeceğini belirten Dr. Ulrich Eichhorn, hedeflerinin 2022’ye kadar 8 milyon partikül filtreli araç üretmek olduğunun altını çizdi.

Yorum Yaz

6 Yorum "2017’nin sürprizi: Partikül Filtreli Benzinli Üniteler!"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
ozcengel
Üye
ozcengel
4 ay 3 gün önce

Bunda da sonradan bi hile cikmasin !

Ali Serdar GÖK
Editor
4 ay 3 gün önce

Hava akışına yapacağı etkiyi gözlemlemek gerekiyor ama üst devirleri öldürür gibi. Gerçi bahsi geçen motor 8.4 litrelik bir v10 değil sonuçta 😀

İbrahim Uğur
Üye
4 ay 3 gün önce

bu tıkanıcak ordan da para vuracak şam şeytanları

onurcicek
Üye
onurcicek
4 ay 3 gün önce

Sırf dpf den dolayı kafamı rahatlatmak için benzinli arabaya geçicektim oldumu şimdi bu

ozcengel
Üye
ozcengel
4 ay 3 gün önce

Yasasin atkinson cevrimli hybrid benzinliler !

wpDiscuz