Geçtiğimiz Temmuz ayında  Live Oak, Texas’ta bulunan Cadillac bayisindeki 40 otomobilin jant ve lastikleri çalınmıştı. Şimdi ise Tyler, Texas Chevrolet’de benzer bir olay daha yaşandı. Hırsızlar gece saat 1 civarlarında güvenlik bariyerlerini aşıp 48 otomobilin jantlarını çaldılar.

Bayinin güvenlik kameraları her ne kadar kayıt yapmış olsa da hırsızlar içeri girdikleri gibi ışıkları kırdıkları için kimliklerini tespit etmek neredeyse imkansız. Saat 1:22 civarında büyük bir araç ile olay yerine gelen hırsızların kaç kişi oldukları ise ışık yetersizliğinden dolayı belirlenemedi.

Birden fazla üyesi olan grubun 48 otomobilin jantlarını çalmaları ise aşağı yukarı 4 saatlerini almış. Geçen bu 4 saat sonucu bayinin maddi kaybı ise $250 bin yani 740 bin TL olarak açıklanmakta. Bayi Müdürü David Bates’in yaptığı açıklamalara göre hırsızların tercihi genellikle 20-22 inçlik jantlardan yana olmuş. Çalınanların büyük bir kısmı ise “sıradan” denilebilecek jantlardan oluşmakta.

Hırsızlık olayının ardından polis araştırmalarına başlamış durumda. Yerel polis, iki hırsızlık olayı üst üste gelmesine rağmen bu tür olaylara Texas’ta sık rastlanılmadığını da ekledi.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Chevrolet Bayisi’nde yaşanan inanılmaz soygun"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
fatihabali
Üye

Şaka gibi vallahi. İnsan bi bekçi dikmezmi oraya???