Bugüne kadar şanzımanların sınırlarını hiç düşündünüz mü? 10 ileri şanzıman üreten üreticiler var, fakat Honda iyice ileriye giderek 11 ileri şanzıman üzerinde çalıştığını duyurdu.

Japon Patent Ofisi‘nden alınan dökümanlara göre, çift kavramadaki tork yüklenmesini azaltacak yeni teknolojinin adı üçlü kavrama olacak. Japonların ürettiği bu şanzıman daha hızlı vites değiştirirken, aynı zamanda daha sarsıntısız olacak.

Honda, bu şanzımanın patent başvursunu Mayıs ayında yapmıştı ve şanzımanın yaratıcısı olarak Izumi Masao‘yu göstermişti.

Bazen patentler düşüncelerin çalınmaması adına alınabilir, yani şanzımanın seri üretime geçeceği kesin değil. Yine de kaynaklardan alınan bilgiye göre şanzıman büyük ihtimal seri üretime geçecek.

 

Kimler Neler Demiş?

17 Yorum "Honda’dan 3 kavramalı 11 ileri şanzıman"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
123456mtn
Üye

Bkz:”En gelenekselinden 4 ileriye razıyım”

fatihabali
Üye

” çift kavramadaki tork yüklenmesini azaltacak yeni teknolojinin ” Ben buradan kabaca 300 torkun üzeri araçlar için bu şanzumanı koyacakları fikrine kapıldım birden. Yada 250 üzeri felan da olabilir. Zaten Uzakdoğuda , Almanyada , Amerikada teknoloji donanım sağanak yağsa bize anca serpiştirilir.

emir özkaya
Üye

Yoksa siz hala 4 ileri mi?

ibougur
Üye

ya bu Honda mühendisleri çok garip duruyolar duruyolar bi patlatıyorlar ortalık yıkılıyor.

Zulfadli
Üye

Otomobiller için 7 ileri manuel neden üretmezler anlamıyorum.6 tane kısa oranlı (rally spec :))7.de uzun yol için top speed amacı gütmeden aracın süzülebileceği kadar uzun oranlı bir dişli ile fevkalade zevkli birşey çıkar ortaya.

Clive Cussler
Üye

911in manuelleri 7 ileri

Zulfadli
Üye

C7 corvettelerde de var biliyorum,ulaşılabilir araçlardan bahsetmek istemiştim.Bir dişli daha eklemek çok maliyetli olmasa gerek..

Yigiti
Üye

Yeni corvette var aslinda ama yayginlasa guzel olurdu gercekten