Lamborghini Centenario Roadster bugün Monterey’de

1

Cenevre’nin yıldızlarından Lamborghini Centenario 2016 yılının ilk aylarında Cenevre’de tanıtılmıştı. Ancak sadece Coupe formunu gördüğümüz modelin daha geniş tanıtımı bugün Monterey’de gerçekleştiriliyor.

Lamborghini Centenario Roadster, İtalyan şirketin 100. yılını kutlamak için Aventador platformunda geliştirdiği bir “supercar” olduğunu tüm otomobil camiası olarak biliyoruz. Asi detayları, karbon fiber yan etekleri ve adeta bir kuş edasıyla çırpınan kanatlarını gördükçe içimden “Önümüzdeki yıl Lamborghini’nin 101. kuruluş yılı.” cümlesini geçirmemek için kendimi zor tutuyorum.

Kaputu açtığımızda gördüğümüz manzara karşısında pek şaşırdığımız söylenemez. 6.5 litrelik V12 motoruyla Centenario Roadster 759 beygir güce sahip. 100 km/h hıza ise 3 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşıyor.

Kaynak: Lamborghini

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Emre Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Emre
Ziyaretçi
Emre

Araba bu, mühendislik ve tasarım bu işte.Pahalı mı pahalı evet ama kesinlikle hak ediyor. Bugatti’de kullanılan titanyum civataların tanesi 100 $ ve sadece gövde arkasıyla önü birleştirmek için bunlardan 40 adet kullanılıyor.Bunlar bu araçların neden pahalı olduğu konusun ufak bir fikir veriyor. Traktör üretiminden buralara kadar gelmek gerçekten bu adamlar “araba” yapıyor dedirttiriyor