Gelecek nesil BMW M5 test ediledursun, modifiye firmaları güncel M5 ile alakalı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu modifiye firmalarından bir tanesi olan, Almanya Dortmund merkezli Carbonfiber Dynamics, otomobil tutkunlarının iştahını kabartan bir çalışma ortaya koyarak “en güçlü M5″e imza attığını duyurdu.

Carbonfiber Dynamics, otomobilde kullandığı karbon fiber ön lip, marşpiyel, arka difüzör ve arka spoiler ile M5’in sadeliğini bozmamaya özen gösterirken, bu parçalar için Japon 3DDesign firmasından yardım almış.

E92 M3 GTS’in en belirleyici özelliklerinden bir tanesi olan Ateş Turuncusu rengiyle karşımıza çıkan “Dünya’nın en güçlü M5″i, karbon fiber body kit’e uyum sağlayan gri renkli 21 inç’lik Vossen marka jantlarla donatılmış.

Kaputunun altındaki 4.4 lt’lik V8 motora da güç aşısı yapan Alman firma, 818 BG’lik M5 ile etkileyici bir performans sunmayı başarmış.

0-200 km/sa hızlanmasını yaklaşık 10 sn’de tamamlayan, ayrıca 100-200 km/sa arasını 6.6 sn’de geçen otomobilin maksimum hızı ise şimdilik bilinmiyor. Güncel M5 ‘in “M Driver” paketi alındığında 305 km/sa’lik bir maksimum hız değerine ulaşabildiğini göz önünde bulundurursak Carbonfiber Dynamics imzası taşıyan M5, kesinlikle bu değeri çok daha yukarıya taşıyabilecek bir potansiyele sahip.

 

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
6
0
 
7
Gıdıklayan Usta ?beanliyoenescakiroglureneibougur
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
enescakiroglu
Üye

Portakalın suyu hiç bu kadar tatlı olmamıştı!

ibougur
Üye

mekanik el freni olmayan bir M isterse 10.000hp olsun benim için yalandır.

fksarall
Üye
fksarall

Arkadan itiş arabayla el freniyle yanlamak için mi?

ibougur
Üye

Kafadan kayma durumları ve bu bir spor otomobil mekanik olmalı

beanliyo
Üye
beanliyo

818 hp makinanın kafadan kayma durumumu var az mantıklı olun nolcak 305 le giderken abi kafadan kaydı dur şuna el freniyle müdahale edim o arabadaki sistem o tür şeyleri engeller fazla kafa yormayın yani şahinle müdahale edersin haklısın Dünyanın en hızlı sedanına da el freni yakışmaz.

Gıdıklayan Usta ?
Üye

Renault 12 mi kullanıyorsunuz İbrahim Bey? 818hp bir BMW M5 kafadan kayacak siz de el freniyle müdahele edeceksiniz öyle mi?

ototrofayi
Üye
ototrofayi

Hidrolik yakışır ona

rene
Üye
rene

800 beygir arkadan itiş arabada el frenini çekip napabiliceğini düşünüyosun, gazı kökle direksiyonu kır zaten yanlar otomatik.. başka bişi yapmana gerek yok..

audi r8 kullansan el freni yok mu diceksin.. nissan gt-r’da var el freni, bir kişinin lazım olupta kullandığını sanmıyorum ki zaten bütün arabalardan kalkıcak yakında..