Mercedes Benz G serisi, 1979’dan günümüze kadar varlığını çok küçük değişikliklerle devam ettiren ve otomotiv tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir SUV. İlk olarak askeri amaçla ortaya çıkması sağlamlığı da beraberinde getirdi. Özellikle de eski modellerin parçalarıyla yenilerinin birebir uyum sağlıyor olması, eski modellerine gençleştirme operasyonlarını kolaylaştırıyor. Ancak G-Power firması; dış görünümle kalmamış, kaputun altındaki canavarla da ilgilenmiş.

G63 AMG üzerinde çalışmalar yapan firma, 5.5 litrelik süperşarjlı V8’in standart haliyle ürettiği 571 HP gücü yeterli bulmayıp 645 HP’ye, torkunu ise 900 Nm’ye çıkarmış. Bu değişimlerin sonucunda 0-100 hızlanması 5.3 saniyeye düşerken, maksimum hızı ise fabrika verisinde olduğu gibi 250 km/s ile sınırlı kalmış.

G-Power, bununla da kalmayıp G-Wagon için Hurricane RR jantları da dizayn etmiş. Bu jantlar uçak gövdesindeki alüminyum alaşımdan yapılmış ve onları 305/35/23 boyutundaki lastikler çevreliyor.

Eğer bir G63 AMG’niz varsa ve bu güç modülüne sahip olmak istiyorsanız 5,800 Euro’yu gözden çıkarmalısınız. Jantlar için ise 8,400 Euro’yu.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mercedes’in panzerine güç takviyesi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ugur
Üye

yine sleeper bir makina daha , gören 1980 model zanneder ama sonrası 😀