Monterey Otomobil Haftası’nın ev sahipliğini yaptığı, en önemli açık arttırma etkinliklerinden biri olan RM Sotheby’s tarafından düzenlenen müzayedenin ikinci gününde iki tane rekor kırıldı. 1955 model Jaguar D Type, 21.78 milyon dolara satılarak, bugüne kadar müzayedede satılan en pahalı İngiliz otomobili ünvanını kazandı. Bu ünvanla beraber D type, 10 milyon doların üzerinde bir bedele satılan dördüncü İngiliz otomobili oldu. Bu müzayededen önceki en değerli ingiliz otomobili, geçen sene 14.3 milyon dolara New York’da satılan 1962 model Aston Martin DB4 Zagato’ydu.

İkinci rekor ise, bir Amerikan otomobilinden geldi. Üretim bandından çıkarılan ilk Shelby Cobra, 13.75 milyon dolara alıcı bularak, 2012’de 11 milyon dolara satılan 1968 model Ford Gt40 Gulf/Mirage’ı geride bırakarak, bugüne kadarki en değerli Amerikan otomobili oldu.

Ayrıca altmış yıllık sahibi, Jim Hall tarafından sunulan 1955 Model Ferrari 750 Monza Spider da, 5.2 milyon dolara satılarak günün 3. en değerli otomobili oldu ve kendi satış bedeli rekorunu kırdı.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ibougur Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ibougur
Üye

Her otomobil tutukununun sahip olmak isteyeceği bir araba cobra biz de anca bakarız