Seat dur durak bilmiyor!

5
101

Geçtiğimiz aylarda Barcelona’da gerçekleştirilen, And M. Çetin’in de katıldığı Ateca lansmanından sonra Seat, ilk defa bir kompakt crossoverı test ederken yakalandı.

Oldukça kalın bir kamuflaj ile tamamen kaplanan model, belli ki bu aşamada gözlerden uzak olmak istiyor. Prototipin ne olduğunu idrak edemeden görüntüleyen casus fotoğrafçılar, modelin crossover ruhunu henüz yakalayabildiğini düşünmüyor.

Halihazırda oldukça alçak görünen modelin, off-road tabirinin yanına bile yaklaşamayacağı aşikar. Bu bağlamda İbiza üzerine inşaa edildiği düşünülen model, belki de yükseltilmiş bir Ibiza olarak pazara sunulacak, tıpkı i20 Active gibi.

Uzmanların görüşüne göre standart haliyle, önden çekiş olarak kullanıcılarına sunulacak olan bu yüksek MQB’nin, opsiyonel olarak 4 tekerlekten çekiş sistemini de bünyesinde barındıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

2017’de gerçekleştirilecek Cenevre Fuarı’nda boy göstermesi beklenen modelin, en kötü ihtimalle Frankfurt Motor Show’da karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. Kim bilir, belki de yeni bir CUPRA doğuyordur!

Yorum Yaz

5 Yorum "Seat dur durak bilmiyor!"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
IbizaFR150
Üye
IbizaFR150
4 ay 4 gün önce

En bu B-C sınıfındaki “compact crossover” sınıfını anlamıyorum.

Fark yaratacak daha geniş bir iç hacim sunmuyor, yoldan çıkıp araziye girdiğinde ilk yokuşta-çamurda saplanıp kalıyor… Ne anladık bu işten?

anl_akl
Üye
anl_akl
4 ay 3 gün önce

En azından çamura daha rahat ulaşıyo ondan sonra patlıyo.

Ormanci
Üye
Ormanci
4 ay 4 gün önce

Test edilen tipleme alçak görünüyor diye “SUV olamaz” gibi bir çıkarım yapmak çok yanlış olur. Yalnızca şaseyi, yürüyen aksamı vs’yi deniyor olabilirler. Alfa Romeo çıkaracağı SUV’u yamuk yumuk arkası upuzun 500L kasası ile test ediyordu 🙂

ReNeReNe
Üye
ReNeReNe
4 ay 4 gün önce

Fotoğraf üzerindeki grenleri kaldıracağım diye amma bulandırmışlar 🙂

wpDiscuz