Volkswagen tekrar 1 numara oldu

10
86
Volkswagen tekrardan 1 numara oldu

Emisyon skandalına rağmen Volkswagen yılın ilk yarısında satış rakamlarını %1,5 oranında arttırmayı başardı. Alman üretici haziran ayına kadar 5.12 milyon araç sattığını açıkladı. Toyota ise aynı dönemde 4.99 milyon otomobil satarak ikinci sırada yer aldı. Geçen yılki tablo da aşağı yukarı bu haldeydi ancak emisyon skandalı, durumu Toyota’nın lehine değiştirmişti.

Skandalın çoğunlukla okyanus ötesinde kalmasıyla beraber Volkswagen Birleşik Devletlerde yüzde 7.2’lik kayıp yaşadı. Avrupa’da ve Çin’de ise pazar paylarını yüzde 3.8 ve 6.8 oranında arttırdı.

Toyota’nın bu farkı kapatması için elinde hala bir fırsatı bulunmakta. Geçtiğimiz Nisan’da yaşanan depremde zarar gören Kumamoto tesislerinde çalışmalar devam etmekte. Üretim kapasitesinin artmasıyla Toyota rekabeti kızıştıracaktır. Toyota’nın arkasında yani üçüncülük koltuğunda ise General Motors yer almakta.

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum "Volkswagen tekrar 1 numara oldu"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
IbizaFR150
Üye

Yine vag düşmanları gelmiş başlığa. Satışlarda 1. olan markayı vw diye haber yapmasınlar mı? Vw fanboyları neyse sizler de aynı derecede hatta daha vahim durumdasınız.

ibougur
Üye

ikinci eli iyi abi kolay satılıyor ihtiyaçları karşılıyor dsg harici sürekli bozulan bir yeri yok araba alacak adam bunlara bakıyor.

berkay44
Üye

2 eli iyi diye ‘peki vag bitti diyen arkadaşlar bu duruma ne diyor merak ediyorum açıkcası.’ bunu demek ne kadar mantıklı. Alfisticiler bile bu kadar övmüyor arabalarını. Ayrıca kaliteden bahsediyorsanız reno,hyundai,pejo,opel,mazda,vw vb. bunlar hep benzer kalitede arabalar yapıyor ben anlamıyorum bu vwciler hep bir öne çıkma çabasında hala çözemedim neden olduğu gören vwci olursa açıklasınlar lütfen.

berkay44
Üye

Takım tutar gibi marka tutmayı da çözemedim gitti diyelim ki satışını 1000000 katladı size ne oluyor hissesine filan mı ortaksınız anlamıyorum ki?

mevlut olcy
Üye

vw s..er

alpulusogluu
Üye

sureklı takıpcı oncekı sayfada da elantra kısmına jettanın yanında arabamı bu yazmıstın burada da aptalca bır yorumla daha karsımızdasın lutfen ya banlan yada sana bır tane artık hangısını begenıyorsan hepsı benzer artık seat ta vw de skoda da ortak bırtanesını alıp vereyım cek gıt burdan artık

gtepro
Üye

peki vag bitti diyen arkadaşlar bu duruma ne diyor merak ediyorum açıkcası.

wpDiscuz