Volkswagen, 9 Ağustos’ta çalışanlarına Pokemon Go oynamayı yasaklayan bir direktif yayınladı. Üreticinin yayınladığı direktife göre 70.000 VW çalışanı, mesai saatleri içinde veya Volkswagen’e ait tesislerde oyunu oynayamayacak. Bunun yanında Volkswagen, çalışanlarına iş telefonlarına veya tabletlerine uygulamayı yüklememelerini de söyledi. Bu direktifle birlikte, Volkswagen tesislerinin iş ile ilgili olmayan fotoğraflarının çekilmesi de yasaklandı.

Volkswagen, Pokemon Go’nun konum takibi yapmasının oluşturabileceği gizlilik problemleri ve şirket bilgilerinin güvenliğinin bu uygulama yüzünden açığa çıkabileceği gibi riskleri olduğunu belirtti. Aynı zamanda işyerinde oyunu oynayanların dikkat dağınıklığı yaşayıp daha fazla iş kazasına sebebiyet verebilecekleri de bu kararın alınmasında önemli bir etken.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Volkswagen’den Pokemon yasağı"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
zonda
Üye

türkiyede olsa adam şirket bilgisayarından bot hilesiyle pokemon oynar be 😀

IbizaFR150
Üye

İş yerinde bu salak oyunu oynayan varsa zaten direkt şutlasınlar. Telefona kilitlenip yolda normal yürümeyi beceremeyen barzo doluyken,bir de iş yerinde elinde telefon pokemon kovalayanlar eksikti.