Fiat 124 Abarth R-GT pistlere çıkmaya hazır

Ama önce küçük bir resital.

1

Fiat’ın örtüsünü geçtiğimiz yıl kaldırdığı 124 Spider’ın özel bir versiyonu olan 124 Abarth R-GT, 2017 ralli sezonundan hemen önce test edilirken objektiflere takıldı.

Motor sporları referans alınarak geliştirilen 124 Abarth R-GT bu yılın başlarında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. 124 Spider modelinde karşımıza çıkan 170 beygirlik 1.4 litre turbo motor, aracın R-GT versiyonunda 300 beygir güç üreten 1.8 litre turbo ünite ile güncellenmiş. Güç/ağırlık dağılımında da ciddi veriler ortaya koyan otomobil 1020 kilogram toplam ağırlığı ile 3.4 kg/beygir gibi bir dağılım sunuyor.

6 ileri sıralı şanzımana sahip olan arkadan itişli araçta çeşitli ralli özelleştirmeleri de ihmal edilmemiş. Abarth bodykit, dört yollu ayarlanabilir amortisör, OZ ralli jantları ve tam roll-cage gibi çeşitli modifikasyonlar 124 Abarth R-GT modelini Spider’dan ayıran detaylar arasında dikkat çekiyor.

Genel olarak ulusal ve bölgesel ralli şampiyonalarında yarışan R-GT serisi yarış otomobilleri Dünya Ralli Şampiyonası için gereken teknik uygunluğa sahip durumda. R-GT araçlar ancak FIA’dan teknik pasaport alarak şampiyonalara katılabiliyorlar. 2017 sezonunda pistlerde görebileceğimiz Fiat 124 Abarth R-GT’nin tahmini satış fiyatı ise yaklaşık 150.000 Euro.

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz