Audi A5 Coupe, Vancouver’da düzenlenen 2016 Lüks ve Süper Otomobiller Haftası‘nda tanıtıldı.

Lüks ve Süper Otomobiller Haftası, Vancouver’daki Van Dusen Botanik Bahçesi’nde düzenlenen seçkin bir parti. Etkinlikte ziyaretçilere en güzel otomobiller, sanat eserleri, yiyecek ve içecekler sunuluyor.

Kaliforniya’nın nüfusunun tüm Kanada nüfusundan yaklaşık üç milyon daha fazla olmasına rağmen Audi 2018 Audi A5 Coupe’nin tanıtılacağı Kuzey Amerika galasını, Monterey yerine Vancouver’da yapması büyük sürpriz oldu.

Pebble sahilindeki kalabalık Audi R8 Spyder’ı görmüş olabilir ama biz de bu ülkede Audi A5 Coupe’yi ilk kez görmüş olduk. A4 ile aynı platformda olan A5, dünya çapında tüm Audi hayranları tarafından merakla bekleniyordu. A4’te de olduğu gibi A5 de ağırlığını 60 kilogram azaltarak selefinden daha hafif hale geldi. Buna rağmen 2018 Audi A5 yolcu alanını genişletti, bagajını büyüttü ve dingil açıklığını arttırdı.

Şunun da not edilmesi lazım, 2018 Audi A5’in Lüks ve Süper Otomobiller etkinliğinde ön gösterimi yapıldı. Asıl üretimdeki araçlar bile Avrupa’da Kasım 2016’dan önce satılmaya başlanmayacakken, bu üretim öncesi araç makyajlı paketleri, opsiyonları ve renk seçenekleriyle donatıldı. Kanada modellerinde bunlar mevcut olmayabilir.

Biraz da A5’in teknolojisini inceleyecek olursak; içinde yeni yüksek çözünürlüklü sanal kokpit sistemi bulunuyor. Asıl soru işareti ise araçta gelişmiş park asistanı sistemi ve masajlı koltuklarının yanı sıra aktif şerit sistemi ve çoklu trafik sıkışıklığı sistemi bulunup bulunmayacağı.

2018 A5’in fiyatlarının duyurulmasına hala birkaç ay var, ama şimdiki modelden biraz daha pahalı olacağı aşikar.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "2018 Audi A5 coupe, Vancouver’da tanıtıldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
glasius
Üye

2017 yılına ne oldu onu anlamadım. Araç zaten üretildi. Piyasaya çıktı çıkacak yakında.