Bu garip görünümlü S Serisi Coupe’yi pistte gören fotoğrafçılar aslında efsanevi SL Roadster’in yedinci neslinin prototipi ile karşılaştılar. Mercedes’in yeni tasarım diline alışkın olmayanlar için fark etmek zor olsa da kısaltılmış ve alçaltılmış AMG S63 Coupe’nin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

2019 model Mercedes SL Serisi, firmanın mevcut modeliyle MRA (Modular Rear wheel drive Architecture – Modüler arkadan çekişli mimari) platformunun birleşiminden türetilmiş. Bunun yanında otomobilde alüminyum ve hafif alaşımlı – yüksek dayanımlı çelik bir arada kullanılmış.

Bu prototip ayrıca bize SL Serisinin ölmediğini ve bir geleceğinin olduğunu gösteriyor. Şimdi Mercedes’i zor günler bekliyor. Çünkü önümüzdeki yıl ortaya çıkartacağı AMG-GT’nin roadsteri ve SL’in rolünü çalan S Serisi cabrio modeli için karar vermek zorunda kalacak.

Orjinal SL’in ismi Sport Leicht (Spor Işığı) kelimelerinden türetilmişti. Sonraki jenerasyonlarda yavaşça GT’ye (Gran Turismo / uzun mesafe sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı otomobil) doğru evrim geçirdi ve güncel GT’ler SL ismini daha çok hak etmeye başladı.

Otomobilin motorunun AMG tarafından geliştirilen sıralı altı silindirli, 4.0 litrelik çift turbolu V8 olacağı tahmin ediyoruz. Yarım veya tam hibrid versiyonlarının olacağını düşünmesek de, V12 bir motor ile karşımıza çıkmasını umuyoruz.

Birkaç ay içerisinde üretim öncesi prototipi ile karşımıza çıktığında daha fazla detayı ortaya çıkacak SL modelini sabırsızlıkla beklediğimizi belirtmek gerekiyor.

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "2019 Mercedes SL prototipi kendini gösterdi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
serkanerdem
Üye

Cok garip bir tasarim olmus…:confused: icindeki adamlar sıkışmış gibi duruyorlar…

byilmaz
Üye
OTOPARK.COM Robot demiş ki: ↑ byilmaz kod adlı arkadaşım bunları bilmek için illa profesör olmaya hiç gerek yok. Mercedes eskiden işlerine hiçbir markayı karıştırmazdı fakat son 10 yıldır neredeyse diğer markaları karıştırır oldu. Durum böyle olunca Mercedes maliyeti düşürme yoluna gitti ve kalitesini düşürdü. Audi ve BMW sürekli olarak kendilerini geliştirirken Mercedes hep geriye gitti. Koskoca Mercedes'te S-Serisi'nden başka bir tane doğru dürüst model yok. Bu modelde Citan gibi Mercedes'in elinde patlayacaktır Hepsini görüntüle… Sanarsın maliyeti sırf Mercedes düşürüyor. Bmw'nin Toyota ve PSA ile anlaşmaları, Vag grubunun ortak platform kullanımı da maliyet düşürme çalışmalarına bir örnektir. Audi ve Bmw sürekli… Read more »
Emre
Ziyaretçi

Biraz A-Serisi'nden, biraz AMG GT'den, birazda S-Serisi Coupe'den ortaya karışık. Tamamen çok karma bir araç. Mercedes çok kopya tasarım yapmaya başladı. Benim gibi eski Mercedes severler bile BMW sevmeye başladı

byilmaz
Üye

OTOPARK.COM Robot demiş ki:

Mercedes artık eski Mercedes değil..! Mercedes çizgisini çok bozdu iyice şaçma sapan işler yapmaya başladı. Mercedes Audi ve BMW ile rekabet edeceğim diye maliyeti düşürdü, kalitesinde ödün verdi ve eski çizgisini kaybetti. Audi ve BMW sürekli olarak kendilerini geliştirirken Mercedes ise sürekli geriye gitmeye devam ediyorHepsini görüntüle…

Su fotografla kaliteyi algilamis ve Mercedes'in sureklo geriye gittigini ongormus bir insan olarak bunu nasil yaptigini ogrenmek istiyorum 😀

Burak
Ziyaretçi

byilmaz kod adlı arkadaşım bunları bilmek için illa profesör olmaya hiç gerek yok. Mercedes eskiden işlerine hiçbir markayı karıştırmazdı fakat son 10 yıldır neredeyse diğer markaları karıştırır oldu. Durum böyle olunca Mercedes maliyeti düşürme yoluna gitti ve kalitesini düşürdü. Audi ve BMW sürekli olarak kendilerini geliştirirken Mercedes hep geriye gitti. Koskoca Mercedes'te S-Serisi'nden başka bir tane doğru dürüst model yok. Bu modelde Citan gibi Mercedes'in elinde patlayacaktır

byilmaz
Üye

SL roadster ve convertible bir model
Fotograftaki aracin bunlarla alakasi yok
Ayrica 2019 yilinda cikacak bir prototip'i kamuflajsiz test edeceklerini de zannetmiyorum