2019 Mercedes SL prototipi kendini gösterdi

S Coupe'nin garip kardeşi...

1
803

Bu garip görünümlü S Serisi Coupe’yi pistte gören fotoğrafçılar aslında efsanevi SL Roadster’in yedinci neslinin prototipi ile karşılaştılar. Mercedes’in yeni tasarım diline alışkın olmayanlar için fark etmek zor olsa da kısaltılmış ve alçaltılmış AMG S63 Coupe’nin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

2019 model Mercedes SL Serisi, firmanın mevcut modeliyle MRA (Modular Rear wheel drive Architecture – Modüler arkadan çekişli mimari) platformunun birleşiminden türetilmiş. Bunun yanında otomobilde alüminyum ve hafif alaşımlı – yüksek dayanımlı çelik bir arada kullanılmış.

Bu prototip ayrıca bize SL Serisinin ölmediğini ve bir geleceğinin olduğunu gösteriyor. Şimdi Mercedes’i zor günler bekliyor. Çünkü önümüzdeki yıl ortaya çıkartacağı AMG-GT’nin roadsteri ve SL’in rolünü çalan S Serisi cabrio modeli için karar vermek zorunda kalacak.

Orjinal SL’in ismi Sport Leicht (Spor Işığı) kelimelerinden türetilmişti. Sonraki jenerasyonlarda yavaşça GT’ye (Gran Turismo / uzun mesafe sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı otomobil) doğru evrim geçirdi ve güncel GT’ler SL ismini daha çok hak etmeye başladı.

Otomobilin motorunun AMG tarafından geliştirilen sıralı altı silindirli, 4.0 litrelik çift turbolu V8 olacağı tahmin ediyoruz. Yarım veya tam hibrid versiyonlarının olacağını düşünmesek de, V12 bir motor ile karşımıza çıkmasını umuyoruz.

Birkaç ay içerisinde üretim öncesi prototipi ile karşımıza çıktığında daha fazla detayı ortaya çıkacak SL modelini sabırsızlıkla beklediğimizi belirtmek gerekiyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "2019 Mercedes SL prototipi kendini gösterdi"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Dagasan
Üye

Mercedesin yeni tasarımları her ne kadar bir birine benzese de hoşuma gidiyordu ama bu harbi olmamış. Bu arabayı kim niye alır ki artık. Mercedes zaten biri 4 kişilik(S Cabrio) diğeri 2 kişilik (AMG GT Cabrio) olmak üzere 2 tane büyük cabrio üretiyor zaten. Her ne kadar eski SL leri sevsem de artık Mercedesin üretmesini anlamlı bulmuyorum, özellikle de bir de E Coupenin de aynı tasarım ile gelme ihtimalinin de göz önünde bulundurursak arkadaki SL yazısını görmeyen kimse anlamaz bu arabanın SL olduğunu.

wpDiscuz