2019 Corvette_4

Yıllarca süren söylentilerden sonra, 2019 yılının ortasında geleceği konuşulan yeni Chevrolet Corvette, Michigan’da test sürüşü yaparken görüntülendi. Daha önce Corvette C7 gövdesinde görüntülenen otomobil, ilk kez detaylara yer verecek şekilde gün yüzüne çıktı. Otomobil, test sürüşü esnasında kamuflajlı olmasına rağmen çok net bir şekilde farkedilebilecek bir detay vardı. Bu detay, otomobille ilgilenenleri en çok şaşırtacak özellik olmaya şimdiden aday. Yeni Corvette’in motoru önde değil, ortada olacak.

Detroit News’in haberine göre yeni Corvette, Chevrolet’in Avrupalı egzotikler ve Ford GT ile rekabetinde baş rol oynayacak. Gazetenin haberine göre, motoru önde bulunan Corvette, ortadan motorlu akrabasının piyasaya çıkmasından sonra birkaç yıl daha satılmaya devam edecek.

Ortadan motorlu yeni Corvette’de ana odak, ağırlıktan tasarruf, aerodinami ve karbon fiber gibi materyallerin kullanımı olacak. Alıcılar, motor seçeneği olarak çift turbo beslemeli bir V6 ünite ile geleneksel V8 ünite arasında bir tercih yaparak otomobillerine sahip olabilecekler. Aynı zamanda, General Motors’un Ford ile ortaklaşa geliştirdiği ve Chevrolet Camaro ZL1’de bulunan on ileri otomatik şanzıman, bu araçta yerini alacak.

Ortadan motorlu bir Corvette projesi, bundan neredeyse 10 yıl önce gündemdeydi. Ancak General Motors’un 2009’da yaşadığı mali kriz sebebiyle bu projenin ertelendiği; güncel olarak ise mali durumu iyi olan GM’in, bu projeyi krizden tam 10 yıl sonra, 2019 yılında hayata geçireceği belirtiliyor.

Fotoğraf kaynağı: tr.motor1.com

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Corvette, 2019’da ortadan motoruyla geliyor!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
JustLikeOldTimes
Üye

Rekabet kızışacak. Param olsa 2019'u beklemez, Ford GT alırdım orası ayrı.