Hırvat hamlesi: Rimac Concept_One

3
290
Hırvat hamlesi: Rimac Concept_One

Pagani ve Koenigsegg gibi özel üretim spor otomobiller yapmak için kurulan Hırvatistan menşeli Rimac markası, ilk üretimi olan Concept_One modeliyle yüzleri güldürüyor.

2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nın yıldızlarından olan Rimac Concept_One, geçtiğimiz ay Amerika’da düzenlenen Monterey etkinliğinde ilk sahibine teslim edildi.

Markanın CEO’su Mate Rimac tarafından iç mekanı ve merkezi bilgi-eğlence sistemi tanıtılan otomobil, aynı Tesla’da olduğu gibi ön ve arkaya yerleştirilmiş birer tane elektrik motoruna sahip. Şimdiye kadar üretilen otomobillerden farklı olarak kullanıcısına tüm motor gücünü istediği aksa iletmesini sağlayan Concept_One, bu sayede hem dört çeker hem önden çeker hem de arkadan çeker olarak kullanılabiliyor.

Toplamda 1088 BG güç ve 1600 Nm tork sunarak efsanevi bir performans sunacağı belirtilen Concept_One, 0-100 km/sa hızlanmasını 2.6 sn’de tamamlarken maksimum 355 km’lik hıza çıkabilior.

Yorum Yaz

3 Yorum "Hırvat hamlesi: Rimac Concept_One"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Eren Yavuz
Üye
Eren Yavuz
3 ay 3 gün önce

Verilen bilgi biraz yanlış. Tesla’daki gibi değil. Tesla’da sonunda “D” ibaresi olanlarda 1 önde 1 arkada 2 motor var. Concept_One da ise her tekerlete 1 olmak üzere toplam 4 motor var.

Hüsnü Taş
Üye
Hüsnü Taş
3 ay 4 gün önce

harika

golf5R32
Üye
golf5R32
3 ay 4 gün önce

gidiyor valla.

wpDiscuz