Hyundai i30 ilk neslinden beri Avrupalı otomobil tutkunlarını gözüne kestirmiş olan bir model. 2012 yılında ikinci nesliyle piyasaya çıktığı zaman çok ses getirmiş ve C segmentinde özellikle ilk zamanlarda ilk üçe oynayan bir model olmuştu. Sunduğu zengin donanım ve çekici tasarımıyla adından sıkça söz ettirmişti.

Yeni nesil i30 da yine Avrupa’yı hedef olan bir tasarım olarak ortaya çıkmış görünüyor. Gün yüzüne çıkan ilk fotoğraflara otomobil camiasının ilk yorumu “daha oturaklı olmuş” şeklinde oldu. Evet, fotoğraf ve videolardan da görüldüğü üzere biraz daha oturaklılaşmış, teknoloji odaklı çözümler sunacak olan ve Avrupalı otomobil severlerin bakış açısını tamamiyle değiştirmeyi kafasına koymuş bir i30 gelecek gibi görünüyor.

Hyundai tarafından “herkes için bir otomobil” sloganıyla üretilen yeni nesil i30, otomobil tutkunlarının ihtiyaç ve ilgileri dikkate alınarak tasarlanan yepyeni bir bir model. Hyundai Motor Avrupa Pazarlama Başkan Yardımcısı Jochen Sengpiehl, “Her şeyi sunan, güncellenmiş donanımlar ve teknolojiyi bir arada bulunduran, eğlence ve bağlantı özellikleriyle keyifle sürülecek, kaliteyi sevenler için özel bir model tasarladık.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Yeni i30 çekici tasarımı, yüksek malzeme kalitesi, dinamik sürüş teknolojileri ve teknoloji harikası güvenlik özellikleriyle akıllı bir seçim olacak gibi görünüyor. 5 yıl sınırsız kilometre garantisi altına alınan i30’a markanın ne kadar güvendiği zaten ortada.

Peter Schreyer’ın kaleminden akan yeni i30, bambaşka tasarım çizgileriyle herkese hitap edebilecek bir araç olmuş gibi görünüyor. Elbette plazalarda yerini aldığı zaman pek çok kişi incelemeye gidecektir.

Başka bir haberimizde daha görüşmek üzere…

 

Kimler Neler Demiş?

71 Yorum "Karşınızda Hyundai i30 2017"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
kansuvargun
Üye

Orta konsolda ekran ben buradayım diye o kadar bağırıyor ki, Eren Tekin'in kullandığı donanım paketinde alırsan araba hiç güzel değil gibi geliyor.

Bir bilgi vermek gerekirse eski nesil i30'da opsiyonel olarak alınan multimedya ekran Türkiye'de ürettiriliyordu. Ancak son i30'un orta multimedya ekranı fabrika çıkışlı, bu yüzden alt paket alıp ekran eklettiriyim gibi bir durum da olmayacak gibi gözüküyor.

Bunun dışında sürüş dinamikleri ile konforunu genel olarak lansmana katılanlar beğendi. Bakalım fiyatlandırması nasıl olacak.

Yunus
Ziyaretçi

Onceki i30 un dış tasarimi kalsaymis keske ben cok begeniyordm , cok farkliydi, bu yeni i30 cok siradan ve digerleri gibi olmus, i30 imzasi kalmamis arabada .

hakan
Ziyaretçi

Eski i30 a göre çok yavan olmuş kapıları.ızgaranın üst kısmı çok ileride. içi güzel. Motorlar güzel, turbo motorları biraz fazla yakıyor. Tek beğenmediğim ızgara ve kapılar…

Burak
Ziyaretçi

Bizim milletin şu araçları birbirine benzetme huyu yok mu beni deli ediyor. Hyundai-Kia baş tasarımcısı Peter Schreyer'dir. Schreyer Audi/VW'den gelmiştir. Yeni i30 da Almanya'da geliştirilmiştir ve doğal olarak aracın diğer modellere benzemesi de gayet normaldir

Porsche
Üye

Sivilcelerimden dolayı hiçbir zaman rahatsızlık duymadım. Boyum 1.81 problem mi var? Valla koyduğun posta cuk oturmuş ki hala konuşuyon :D:D.