Paris Otomobil Fuarı’nda dört yerli model

Yeni Civic Sedan, C-HR, makyajlı i10 ve Egea ailesi otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

0

Bu yıl 115’incisi düzenlenen Uluslararası Paris Otomobil Fuarı‘nda Türkiye rüzgarı esecek. Honda, Toyota, Hyundai ve Fiat, Türkiye’de üretilen modellerini Paris’te sergileyecek.

Honda’nın Kocaeli’deki tesislerinde üretimine başladığı yeni nesil Civic Sedan‘ın Avrupa lansmanı Paris’te yapılacak. 123 milyon TL‘lik yatırımla hayata geçirilen proje, üretildiği platform nedeniyle Honda’nın global ve Avrupa pazarındaki en önemli modeli. 1997’de Civic Sedan’ın 6’ncı nesli ile üretime başlayan Honda, geçen 19 yıl içerisinde dört farklı Civic jenerasyonu üretti. 10’uncu nesli üretilmeye başlanan yeni Civic Sedan’ın 8 Ekim‘de Türkiye’de satışına başlanacak.

Türkiye’de üretilecek Toyota C-HR modelinin seri üretim hali ilk kez Paris’te vitrine çıkacak. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan markanın C-segmenti crossover modeli C-HR’nin kabini de dahil olmak üzere tüm detayları Paris’te ortaya çıkacak. Hyundai Assan’ın İzmit tesislerinde ürettiği i10‘nun makyajlı versiyonu Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunulacak. i10, modern tasarımı, artan teknolojik ve güvenlik donanımlarıyla öne çıkıyor.

Tofaş ise Bursa’da geliştirip ürettiği Egea-Tipo ailesini tam kadro olarak Paris’te sergileyecek. Avrupa’da beklentilerin üzerinde ilgi gören ve Fiat’ı İtalya’da liderliğe taşıyan Tipo ailesinin, sedan, hatchback ve wagon versiyonları Paris’te vitrine çıkacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir