”Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım.” diye boşuna dememiş Henry Ford. Neden mi?

Geçtiğimiz günlerde Porsche, yeni Panamera Turbo S ile Nürburgring’de gövde gösterisi yapmıştı. Pistte 7:38:00 gibi bir süre elde eden yeni Panamera Turbo S, ”Nürburgring’deki en hızlı sedan” unvanını kazanmış ve rakiplerine gözdağı vermişti. Peki Panamera’yı kim yenebilirdi?

Tabii ki İtalyanların son sanat eseri Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio!

Ferrari’nin V8’lik twin-turbo motorlarından esinlenerek üretilen 2.9 litrelik twin-turbo V6 motoru ve 150 milisaniyede vites değiştiren 8 ileri ZF şanzımanı ile Giulia Quadrifoglio, 510 beygir güç ve 600 Nm tork değerine sahip. 0’dan 100’e 3.9 saniyede çıkan bu vahşi Alfa, 307 km/s hıza ulaşabiliyor.

Kağıt üstünde olduğu kadar pistte de hızlı olan Giulia Quadrifoglio, Nürburgring’i 911 Turbo S ile aynı sürede döndü.

İşte karşınızda Giulia Quadrifoglio’nun 7:32‘lik eşsiz resitali!

 

Kimler Neler Demiş?

22 Yorum "Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
R.Yuksel
Üye

Önünü ben de beğenmiyorum.Hatta arkası önünden daha güzel.Makyajla halledilebilir.Ama sürmeden sürüş hissi hakkında yorum yapmak doğru olmaz.Yine de arabanın içinin de dışının da özgün olduğunu düşünüyorum.Bir başka araca benzeteceksek onu her araca yapabiliriz zaten.Dışını 3'e benzetenlere zaten lafım yok.Göz var nizam var.

assettocorsaa
Üye

Baykuşa benzeyen ön tasarımı bir tek ben beğenmiyorum sanırım

anl_akl
Üye

Reis hele şükür beni anlayan biri çıktı.

And
Üye

Güzellik ve özgünlük çok farklı kavramlar. Ben de tasarım konusunda yavan buluyorum arabayı, 159'dan sonraki diğer Alfa'lar gibi. Hele içi direk Mazda/Audi. Umarım sürüş hissi tüm bu hype'ın hakkını verir

Bebebiskuvisi
Üye

İnanmış. Testlerde M3 kadar olmadığını söylüyorlardı da bayağı iyi gitmiş… https://nurburgringlaptimes.com/lap-times-top-100/