Yeni Honda Civic fiyatları açıklandı

Ekim ayında geliyor!

46

Yeni Honda Civic geldi gelecek, fiyatı açıklandı açıklanacak derken fiyatlarını, donanım ,motor ve şanzıman seçeneklerini sonunda öğrenebildik. Ancak ilginç bir gelişme de birçok kişiyi şaşırtacak gibi görünüyor. Tüm dünyada 1.0lt ve 1.5lt turbo-benzin seçenekleri ile sunulan model ülkemizde başlangıç olarak bir önceki modelde bulunan 1.6lt atmosferik benzin motoru ile sunulacak. Aslında bu konu çok tartışılmış hatta bize bu konuyu soran da olmuştu. Biz de Türkiye’ye özel bir uygulama olmazsa bu durumun zor olduğunu belirtmiştik fakat Türkiye’ye özel bu uygulama ete kemiğe büründü diyebiliriz. Açıkcası biz de bu durumu beklemiyorduk.

Ülkemizdeki Honda fabrikalarında birleştirilen modelde LPG seçeneği aynen devam ediyor ve bu da şimdilik sunulmayan ve 2018 yılında satışa sunulması planlanan dizel seçeneğini bir nebze olsun unutturabilir diye düşünüyoruz. Zaten atmosferik motor ile sunulmasının en büyük nedeni de LPG’nin uyumlu olması nedeniyle olsa gerek. 1.5lt turbo motorda LPG’nin sorunsuz bir şekilde kullanılabileceğini sanmıyoruz. Atmosferik motorun sunulmasına bu açıdan baktığımız zaman Honda Türkiye’nin uygulaması mantıklı görünüyor. Bu arada 1.5lt turbo-benzin motoruna sahip modelin CVT şanzıman ile beraber 2017 yılı başında 100.000TL’yi geçmeyecek bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı da işittiklerimiz arasında yer alıyor. Yeni Honda Civic’i bir an önce görmek istiyorsanız 1-10 Ekim tarihleri arasında bayilerde yerini alacağını belirtmek isteriz.

Daha fazla uzatmadan yeni Honda Civic’in fiyatlarını belirtelim;
 • Honda Civic 1.6lt atmosferik-benzin 125ps güç 6 ileri manuel
  • Premium: 75.450TL
  • Premium: 81.340TL (LPG)
  • Elegance: 78.700TL
  • Elegance: 84.300TL (LPG)
  • Executive: 93.550TL (LPG)
 • Honda Civic 1.6lt atmosferik-benzin 125ps güç CVT otomatik
  • Premium: 83.640TL (LPG)
  • Elegance: 81.000TL
  • Elegance: 86.600TL (LPG)
  • Executive: 90.250TL
  • Executive: 95.850TL (LPG)

Kimler Neler Demiş?

46 Yorum "Yeni Honda Civic fiyatları açıklandı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
osmanbaba
Üye

@and inceleme ne zaman

emrgks
Üye
Aracı bugün test ettim, tabi test denilebilirse daha çok testcik oldu, düz asfaltta seri kullanıma izin dahi vermediler(hoş bu motoru ne kadar seri kullanabilirsin ki) ve kısa mesafe idi. Genel izlenim olarak(aracın tipi hakkında bir şey demeyeceğim zevk meselesi en nihayetinde ama bence son derece farklı) Malzeme kalitesi biraz(ama çok bariz değil) arttırılmış, ama executive donanımdaki deri koltuğun dikişleri insanın yüzüne sırıtıyor gibiydi. Çok şükür bagaj amortisörü koymayı akıl edebilmişler. Motor tahmin edildiği gibi, yoruma gerek yok zannımca. Ses yalıtımı biraz iyileştirilmiş, süspansiyon sanki daha iyiydi(tabi bozuk yola girme şansım olmadı) bir önceki kasaya göre manevra kabiliyeti belirgin şekilde artmış.… Read more »
emrgks
Üye

Bir de 5600 tl olan şu lpg fiyat farkını da anlayabilmiş değilim

hondacioguz
Üye

performans isteyenler mevbur bekleyecek 1.5 turboyu ve 1.6 dizeli

Okan06
Üye

Bunu söylerken (1997 hoda vti-2003 honda civic es-2011 honda civic elegance) bu araçlara sahip olmuş biri olarak söylüyorum 2003 civic es deki 110 beygirlik motor şu yeni civice koyulan 125 lik motordan daha seri daha verimli daha az yakan bir motordur.biz ağzımız açık 1.5 turbo beklerken adamların yaptığıma bak

Okan06
Üye

Yeni kasa araçta bu eski motoru kullanıyor olmasını ben şahsım adına saygısızlık türk milletine hakaret sayıyorum yok lpg olacak dizeli aratmıycak bunlar fanatik yorumlar. Bu motor sorunsuz olabilir ama bu zamanın motoru değil artık herhangibir dizel veya benzinli turbo kullanmış bir insan bu aracı alırsa büyük hayal kırıklığına uğrar.