2017 Ford Fiesta WRC, İspanya’da gerçekleşen sezon öncesi testlerinde kameralara yakalandı.

2017 sezonunda katılaşan kurallar nedeniyle aerodinamik olarak daha özgür tasarımlar bizleri beklerken, haberimize konu olan Fiesta WRC‘de bu değişimlerden bazılarını görebiliriz.

M-Sport firmasının tasarladığı kite sahip olan Fiesta WRC; agresif ön rüzgarlık, devasa arka difüzör ve kartondan yapılmışa benzeyen arka rüzgarlığıyla dikkat çekerken, şişkin çamurluklarıyla birlikte 55 mm genişlemiş.

1.6 lt dört silindirli turbo motora yapılan geliştirmeler sayesinde 60 BG güçlenerek diğer WRC otomobilleri gibi 380 BG‘e ulaşacak olan Fiesta WRC, videoda da duyulabileceği üzere sinirli bağırışlar ve homurtularıyla dikkat çekiyor.

Ford’un teknik destek verdiği fakat maddi kaynak sağlamadığı M-Sport markasının imzasını taşıyan test otomobiliyle ilgili görüşlerini paylaşan Ford Takım Patronu Malcolm Wilson, görsel olarak harika olduğunu belirttiği otomobilin kendileri için maalesef çok pahalı bir proje olacağını ifade ediyor.

Sezon öncesi; Polo GTi WRC, Toyota Yaris WRC, Citroen C3 WRC ve Hyundai i20 WRC’nin testleri son hızıyla devam ederken yeni sezon 20 Ocak 2017’de Monte-Carlo Rallisi ile başlayacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir