Tesla’nın CEO’su Elon Musk Twitter hesabından 17 Ekim’de yapılacak tanıtımı duyurmuştu. Daha sonra etkinliğin 19 Ekim’e ertelendiğini paylaştı.

28 Ekim’de ise Tesla/Solarcity’nin tanıtımı yapılacak.

Bu kısa tweet’te yeterli bilgi yok ama Electrek’e göre iki seçenek var. Tesla Autopilot 2.0 yazılımını ve donanımını tanıtacak; ön tarafta üç yeni kamera ile gelecek, varolan otomobillerin sistemleri Autopilot 2.0’a yükseltilebilecek. Daha önce test otomobili şarj noktasında yakalanmıştı.

Tesla Model S test mule

Autopilot kısa zaman önce versiyon 8.0’a güncellenmişti. Güncelleme de daha önce olduğu gibi OTA (over-the-air) üzerinden yapıldı.

Electrek’e göre ikinci seçenek Model 3’ün duyurulması. Daha önce Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı düşünülen Model 3’ü merakla bekliyoruz.

Elon Musk haziran ayında 6 hafta içinde Model 3’ün son tasarımına kavuşacağını söylemişti. Dolayısıyla Model 3’ün tanıtılma ihtimali daha yüksek.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Elon Musk 19 Ekim’de bir tanıtım yapılacağını duyurdu"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
İstanbullu
Üye

Abi bi dur bi dur, Otopilot felan, sen ucuza analog göstergeli bile olsa alınabilcek bir Low cost Ceyranlı araba tasarlada bizde alalım. Hazır ötv indiriminde var.

wpDiscuz