Fuarın küçük adamı Yeni KIA Rio

Daha uzun, daha geniş, daha sportif !

6
5199

Geçtiğimiz yıl 473.000 adet satılan ve 2015 yılı B segment satışlarının %16’sı gibi ciddi bir kısmını oluşturan Rio, KIA için ne kadar önemli bir model olduğunu yeniden kanıtladı. Bu minik otomobil sadece dizayn olarak değil aynı zamanda donanımsal anlamda da bir değişim, gelişim geçirmiş.

Daha sportif görünen Yeni Rio, arkada 10 mm daha geniş bir diz mesafesi sunarken, dış tasarım olarak da 5 mm genişleyip 5 mm daha alçak bir yapıya bürünmüş.

Kia tasarım merkezi olan Almanya ve Kaliforniya’da tasarlanan model, küresel tasarım merkezi Güney Kore’den gelen geri bildirimlere göre geliştirilmiş.

Gün geçtikçe artan başarısı sayesinde 2017 Kia Rio, kendi sınıfında en ferah iç yapıya ve en geniş yükleme hacmine sahip olacak gibi görünüyor, en azından iddiaları bu yönde.

Yeni multimedya sistemi sayesinde ise hem Android hem de Apple uygulamalarına uyum sağlayabilen Rio’da ayrıca yaya tanıma ve acil fren desteği donanımı da bulunuyor. Ayrıca U formuna sahip gündüz LED farları ve stop grubu da sportif ızgara ile birlikte en dikkat çeken dış detaylar denilebilir.

Motorlar konusunda KIA detay vermekten çekinse de duyumlara göre Rio’da turbo beslemeli 3 silindirli 1.0 litre motor kullanılması muhtemel. Bu motorun vereceği gücün ise 100-120 beygir arasında olması bekleniyor.

Gelecek yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak dördüncü nesil KIA Rio, güçlü rakiplerine karşı gardını almış gibi görünüyor. Bu segmentteki en güçlü rakipleri ise Polo, Fiesta ve Micra olacak.

Siz de Yeni Rio ile ilgili görüşlerinizi bu haberin altında bizimle paylaşabilirsiniz.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler!

 

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "Fuarın küçük adamı Yeni KIA Rio"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Abdurrahman
Ziyaretçi

Bu aracı test etmeniz mümkün müdür? Neredeyse hiç bir yerde bunla ilgili bir deneyim sunulmamış. Merak ediyoruz.

Teşekkürler.

Emre
Ziyaretçi

Bir araç bu kadar mı kardeşine benzer. İ20 ile Rio'yu yanyana koyun aradaki 7 farkı bulun. İki araç arasında neredeyse hiçbir fark yok gibi

B.S.Asil
Üye

A3 gibi geldi gözüme o_O

kaantrak36
Üye

Dış tasarım i20 yı andırıyor

emre16
Üye

Rio hoşuma giden bi araba bi kaç hafta kiralık kullanmıştım 14 model ileride i20 yi sattığımızda düşünülebilir aslında CRDİ olmak şartıyla tabi 🙂

wpDiscuz