75 kW (102 hp) motora sahip Günsel Model 1 prototipi, tek şarjda 350 km menzile ulaşıyor ve 0-100 km/s hızlanması 8 sn sürüyor.

Alüminyum şasi ve kompozit gövdeye sahip Günsel Model 1, şebeke elektriğinde 7 ve standart şarj ünitelerinde 2 saatte şarj olacak. Otomobile özel olarak geliştirilen Günsel şarj istasyonlarında şarj olmasıysa sadece 30 dk sürecek:

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "GÜNSEL: KKTC’nin ilk yerli otomobili!"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Kıbrıslıların otomobil yapıp Türkiye’nin yapamaması çok saçma birşey. Bir Kıbrıs kadar olamıyormuşuz demek ki. Kıbrıs’a Bravo, Helal Olsun diyorum. Hem de güzel iş çıkarmışlar. Kopya bir araç veya başka bir markanın üzerine geliştirilmiş bir otomobil değil! Devlet yattığı yerden zaten araba parası alıyor niye araba üretsin vatandaş çabalıyor üretici çabalıyor devlet kazanıyor

stan
Üye

Jet Fadıl’ın “İmza” projesinden farklı olmaz. Sağlam bi vurgun yapıp, ortadan kaybolurlar.

ozkulberke
Üye

Çabayı takdir etmek gerekir tabi ancak farlar Audi Q3’ten stop lambaları C4 Cactus’ten alınmış, bariz belli oluyor, böyle detaylar maalesef insanın canını sıkıyor.

a_tektas
Üye

stop lambalarıda c4 cactus şimdi farkettim

Cem Gürbüz
Üye

Ön ızgaradan dolayı her an superman cıkıp gelecekmiş gibi hisseden tek ben miyim 🙂 Keşke bu kadar geometrik bir şekil yerine daha farklı bir grill tasarımına gidilseymiş.