Hurdaların ustalıkla sınavı! Sanayi savaşları başlıyor

Türkiye belgeselciliğine yeni bir soluk, Çarkcılar vs Anahtarcılar.

19
3289
sanayi savaslari_1.bolum

İşinin ehli ustaların oluşturduğu Çarkçılar ve Anahtarcılar takımları, ellerindeki sınırlı malzemeler ile 24 saat içerisinde yeni bir araç ortaya çıkarmak için kıyasıya yarışıyor, “Sanayi Savaşları” 30 Ekim Pazar günü saat 11:55’te ilk kez TRT Belgesel’de izleyici ile buluşuyor. A23 Medya Yapım’ın hazırladığı, sunuculuğunu Halit Bolkan’ın üstlendiği Sanayi Savaşları’nın tekrarı ise 30 Ekim Pazar günü 21:05 ve 31 Ekim 02:00’de.

Türkiye belgeselciliğine yeni bir soluk getirecek olan Sanayi Savaşları 30 Ekim Pazar günü saat 21.00’de TRT Belgesel’de izleyici ile buluşacak.

Her bölümde, verilen malzemelerle 24 saat içerisinde yeni bir araç ortaya çıkarmaları istenen ustalar, meslek sırlarını ve işin inceliklerini ekrana taşırken, eldeki kısıtlı malzemeler ve çıkma parçalarla çalışıp ortaya çıkan sürpriz sonuçlar ile seyircileri şaşkına çevirecek.

Mesleki birikimleri birbirinden farklı ve her biri işinin ehli ustalardan oluşan Çarkçılar ve Anahtarcılar takımları Sanayi Savaşları’nda becerilerini ve yaratıcılıklarını konuşturacak.

Ustalar, hurdalıklara terk edilmiş paslı bedenlerden ve akla gelmeyecek malzemelerden yepyeni araçlar ortaya çıkaracak. Ustaların samimiyeti ve esprili yaklaşımları izleyiciye bir tamirhaneye uğramış da, tamir sürecine eşlik ediyor gibi hissettirecek. An gelecek; izleyici, ustaların tartışmalarına ve gerilen sinirlere şahitlik edecek; an gelecek takım ruhu ve uyumlu çalışma sonucu ulaşılan başarının sevincini yaşayacak. Sanayi Savaşları’nda ustalıkla keskin zeka ve rekabet ile samimiyet, zamana karşı yarışın getirdiği stres ile yoğrulacak.

Kazanan hangi takım olursa olsun, otomobillerin değişim süreci, verilen görevler ve finalde ortaya çıkan araçlar, herkesi ekrana bağlayacak.

Belgeselin yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Veli, yönetmenliğini Bilal Eroğlu, sunuculuğunu otohaber Genel Yayın Yönetmeni Halit Bolkan, seslendirmesini Uğur Taşdemir, proje teknik danışmanlığını İlhan Karaca, metin yazarlığını Özgün Öztürk yapıyor. Sanayi Savaşları’nın tekrarı ise 30 Ekim Pazar saat 21:05 ve 31 Ekim Pazartesi saat 02:00’de.

Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için Sanayi Savaşları 1. bölüm

Yorum Yaz

19 Yorum "Hurdaların ustalıkla sınavı! Sanayi savaşları başlıyor"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
cgr50
Üye
cgr50
14 gün 10 saat önce

geçen gün ilk bölümünü seyrettim beklediğimden iyi çıktı.

hollandali
Üye
hollandali
14 gün 10 saat önce

Program beklentimin üstünden çıktı izliyor musunuz hala. Halit bey'in de olduğunu bilmiyordum görünce sevindim baya takip etmek için neden bile olabilir.

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 ay 1 gün önce

Yüzde 100 Oto felaketinden TRT iyi ders almış gibi.

ceyhansuyu
Üye
ceyhansuyu
1 ay 3 gün önce

@and Halit abi bir üstüme yorum attı gözden kaçmış olabilir.

halitbolkan
Üye
halitbolkan
1 ay 3 gün önce
Arkadaşlar, öncelikle programı genel olarak beğenmenize sevindim. Bazı konulara açıklık getirmek istedim. Sunucunun yani benim tavırlarım, beni tanıyanlara garip gelebilir, o kadar asık suratlı değilim ama benimle çalışanlar zaman zaman o halimi görmüştür 🙂 Seyrettiğiniz bölümü Mart ayında çekmiştik. Hepimiz acemiydik ve kurguyu oturtmaya çalıştık. Toplamda 52 saatlik görüntü çekildi. Düşünün kurguyu artık. Hem görsel olarak güzel hem normal izleyicileri sıkmayacak ama aynı zemende teknik olarak da birtakım bilgileri içerecek bir program yapmaya çalıştık. İleriki bölümlerde teknik ağırlık biraz daha artacak. Yarış bölümünün kısa olması çekim dönemindeki hava şartlarıyla da ilgili. Toplam 9 bölüm hazır, yani 8 bölüm daha yayınlanacak.… Read more »
wpDiscuz