Karşınızda Yeni Honda CR-V

Daha fazla yaşam alanı ve motor gücü ile

8
2924

Detroit‘te bulunan Tarihi Doğu Marketi’nde (Detroit’s historic Eastern Market) tanıtılan crossover, Honda‘nın yeni piyasaya sürdüğü Civic gibi modellerde kullanılan yeni teknolojiden yararlanmış. Bu, her yıl ortalama 300 bin adet CR-V satın alan potansiyel müşteriler için iyi bir haber.

Yapılan en önemli değişiklik ise kaputun altında yer almakta; Civic’te kullanılmaya başlayan 1.5 litrelik turboşarjlı 4 silindirli benzinli ünite şimdi de CR-V’de kullanılmaya başlanmış. 190 hp ve 240 Nm güce sahip motor Civic’teki halinden biraz daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkmakta. Bunun bir dezavantajı olarak da maksimum tork bandı Civic’e göre 800 rpm daralmış durumda. Honda, CR-V satışlarının %75‘inin bu motor ile gerçekleşeceğini tahmin etmekte.

Baz modeli tercih ederseniz maksimum torkunu 3900 devirde veren 2.4 litrelik atmosferik ünitenin 1.5 litrelik motordan daha çok yakıt tüketebileceğini unutmayın. Motor tercihinden bağımsız olarak CVT şanzıman ile gelen otomobilde önden çekiş standart ancak 4 çeker sistemi opsiyon listesinde yerini alacak.

Bu güncelleme ile iç mekan kalitesinden olumlu yönde değişikliklere uğrayan CR-V en üst donanım seviyesinde sahip olduğu teknoloji ile birlikte kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor. Honda’nın açıklamalarına göre sınıfının en geniş iç mekanına sahip olan crossover CR-V.

Teknolojiden bahsetmişken Civic’te kullanılan dokunmatik medya sistemini ve dijital göstergeleri alan CR-V, Honda’nın güncel teknolojilerine ayak uydurmuş durumda. Ayrıca crossover yayalara karşı sürücüyü uyaran çarpışma önleme sistemi, fren uyarısı, şerit takip sistemi ve adaptif cruise control gibi modern güvenlik donanımlarına da sahip. Son olarak Honda tarafından, gelen şikayetler doğrultusunda, multimedya ünitesine fiziksel bir ses butonu yerleştirilmesi kararı alınmış.

Önümüzdeki ay Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan otomobil gelecek kış aylarında ise satışa sunulmuş olacak. Aracın detayları hakkında daha fazla bilgiyi resmi tanıtım ile öğrenebileceğiz.

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "Karşınızda Yeni Honda CR-V"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Göksel KAPLAN
Üye

Önceki modele göre daha modern bi tasarıma sahip olduğu kesin. Ancak içerde ekranın ve kontrol tuşlarının olduğu bölüm sanayide Haydar ustaya taktırılmış gibi duruyor. 😀

yselimkaya
Üye

Önü güzelleşmiş, göstergelerdeki ekran iyi olmuş, vites kolu daha kaliteli sağlam duruyor, iç tasarımın eli yüzü toparlanmış. Ancak; bu aracın hali hazırda 1.6 dizel 160 beygir 4*4 ve tork konvertörlü iyi bir şanzıman olan zf 9 ileri olan bir kasası var. Cvt şanzıman ve opsiyon olarak sunulan 4 çeker ve muhtemelen dizelle yakın fiyatta olacak 1.5 yeni kasa benzinli model bizim ülke için pek mantıklı olmayacaktır.

karandiru
Üye

Türk binicisi önü sert arkayı yumuşak sever ! Arka yine olmamış..

Akn_3462
Üye

Arkası :confused:

gfberk
Üye

Çok cabuk kasa degisiyo

wpDiscuz