Geçtiğimiz hafta sonu Dünya Rallycross Şampiyonası’nın Almanya ayağında tarihte eşine az rastlanır bir geçiş gerçekleşti.

Dışarıdan ikinci sırada yer alan Eriksson yaptığı iyi çıkışın ardından kendisini gelen ilk virajın dış kulvarında çevresi boş bir halde buldu. Frenlemek yerine gaza basan pilot kontrollü bir şekilde drift yaparak rakiplerinin yanından geçmeyi başardı. Liderliği aldığında ise süratini koruyarak sonraki viraja doğru giden Eriksson daha ilk virajda belki de tüm yarış boyunca kazanmayacağı bir avantaj sahibi oldu.

İzlerken güzel gözüken bir hareket olduğu belli ancak şans mıydı yoksa yetenek miydi? Eriksson’un bu hareketi yapabilecek kadar yeri vardı ancak bu hareketin başarılı olmasını sağlayan asıl etken tamamen yetenekten oluşmakta.

Önceki yarışlarda bunun gibi ilginç bir hareketi tamamlayan bir diğer sürücü ise Johan Kristofferson olmuştu. Polo’su ile yaptığı geçişi buradan izleyebilirsiniz.

Bu geçiş ile takımının ve kendinin ilk sezon galibiyetini alan 20 yaşındaki Eriksson yarışın geri kalan kısmında herhangi bir sorun yaşamadı. Diğer yandan Eriksson galibiyet ile ulaşabileceğinden çok daha fazla kişiye ulaşmış oldu.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir