Skoda Kodiaq 90 bin TL’den gelecek

Fiyatı gün yüzüne çıkıyor!

60

Çek üretici Skoda’nın, SUV atağındaki en önemli adımı olan Kodiaq, Paris Motor Show’da ilk kez kamuoyu önüne çıktı.

Markanın ilk büyük SUV modeli olarak dikkatleri üzerine çeken Kodiaq, şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulmaya başlanacak.

Skoda açısından yepyeni bir dönemi işaret eden Kodiaq, Türkiye’de de markaya yeni müşteriler katacak. Türkiye’ye önümüzdeki aylarda gelecek aracın 1.4 lt benzinli versiyonunun 90 ile 110 bin TL arasında fiyatının oluşturulması planlanıyor.

Tüm modellerinde olduğu gibi sınıfının standartlarını yeniden belirleyecek Kodiaq, Skoda’nın özellikle yeni nesil Superb’de kullandığı etkileyici tasarım dilinin SUV sınıfındaki yansıması durumunda. Çekiciliğin yanı sıra olağanüstü pratikliği de bir arada sunan Kodiaq, 5 koltuklu veya 7 koltuklu olarak tercih edilebilecek. Kodiaq, Skoda’ya özgü “akıllıca” donanımların yanı sıra en son teknolojiye sahip eğlence ve güvenlik sistemleriyle de satın alınabilecek.
Sınıfının en büyük ve pratik bagaj hacmini sunan Kodiaq, böylelikle iddiasını daha ileriye taşıyor. 680 lt’lik bagaj hacmi, arka koltuklar katlandığında 2065 lt’ye çıkıyor.

Skoda Kodiaq’ta ikisi dizel, 1.4 lt ile 2.0 lt arasında hacimlere sahip 5 farklı motor seçeneği bulunuyor. Tüm motorlar, Start&Stop sisteminin yanı sıra “fren enerjisi geri kazanım” sistemi ve yüksek güce karşılık düşük tüketim sunan verimli termal yönetim özelliğine sahip. Skoda Kodaiq, 1.4 TSI 150 PS benzinli ve 2.0 TDI 190 PS dizel motorlarda 4×4 sürüş seçeneğini aynı zamanda DSG şanzıman ile kombine etme imkanı sunuyor.

Kimler Neler Demiş?

60 Yorum "Skoda Kodiaq 90 bin TL’den gelecek"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sputnik
Üye

SUV'dan performans beklemeyi bir türlü anlamadım. SUV demek yüksekte oturmak demek, yerden daha yüksek olduğun için uzun yolda binek araba kadar rahat gitmenize imkan vermez. Virajlarda binek araba kadar istikrarlı gitmez. Bu söylediklerime bindiğim suvlar arasında istisna (yolcu olarak binip Kocaeli'ne gidip gelmiştim) 2003 x5'ti. Ama BMW neticede, binek BMW'ye binsen x5'te ondan kötü olacaktır bu konularda büyük ihtimalle. Sık uzun yol yapan birinin suv alması mantıklı gelmiyor. Onun dışında şu "çekmiyor itmiyor gitmiyor" lakırtıları dikkate değer değil. 1.3 linea multijete binip turbonun ucundan tadını alan adama 2.0 atmosferik accord versen "çekmiyor hocam çekmiyor :(" moduna giriyor.

Porsche
Üye

DouglasAdams demiş ki:

??????Hepsini görüntüle…

+1 haklısın ama Ingiltere'de de bazı kuruluşlar D Segmenti SUV'ler (SantaFe….) ile karşılaştırıyorlar.

douglasadams
Üye

wega123 demiş ki:

Kodiaq c değil d segmet bir suv dur.Hepsini görüntüle…

??????

Garaj TV
Üye

Şehir içinde her ışıkta kalkış yapıp drag yarışı yaptığımızı da sanmıyorum kimse demedi zaten bu arabalar şehir içinde yetmez diye ama bu arabaların hepsi şehir içinde rahatça yeter. Bu performans şehir içinde uzun yokuşlarda, uzun yollarda ve gazlarken lazım olur.

Cenk
Üye

Ahahah evet beni anladın işte 😀
2.0'ın vergisi çok fazla, insanın da beklentisi o yönde fazla oluyor haliyle 🙂