Skoda Superb 15 yaşında

15 yılda 900.000 adet Superb satıldı

0
1596

Skoda’nın ilk kez 1934‘te kullandığı ”Superb” isminin, yıllar sonra otomobil dünyasına damga vuracağını kim bilebilirdi ki?

Skoda, 2000’lerin başlarında Volkswagen Passat B5‘i baz alarak modern Superb’i yeniden ortaya çıkarmış ve D segmentine yeni bir soluk katmıştı. Sahip olduğu büyük boyutları ve geniş arka diz mesafesi ile anılmaya başlanan Superb, bugün Skoda’nın en önemli modellerinden biri.

Bugün 3. jenerasyonuyla karşımızda olan güncel Superb, satışa sunulduğu 2015’ten bu yana 100.000 adet sattı. 2001’den bugüne kadar toplam 900.000 adet satış rakamına da ulaşan Superb, sadece 15 yılda bu muhteşem başarıya imza atmış oldu.

Superb’in yeni hedefleri neler?

Sahip olduğu kaliteyi ve şık tasarımı rakibi Passat’tan daha uygun fiyatlarla sunması, Superb’in en büyük silahı. Bu sayede Avrupa’da büyük başarıya ulaşan Skoda, Amerika pazarına da girmek istiyor. ABD Patent ve Marka Ofisi‘nden ”Superb” ve ”Skoda Superb” isimlerinin telif haklarının alınması da bunun en büyük işareti. Superb modeline oldukça güvenen Skoda, bu hamle ile ismini Amerika’da da duyuracak gibi görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz