Volkswagen Grubu’nun ABD’de bulunan Audi ve Volkswagen markalı 281.505 adet otomobili yakıt kaçağı tespitiyle geri çağırılacak.

Audi cephesinde A3, A6, A7, Q5 ve Q7 modellerinin etkileneceği bu geri çağırmanın kapsamında, Volkswagen’in Golf, Golf SportWagen ve Golf GTI modelleri de yer alıyor. Geri çağırmanın ABD dışında herhangi bir ülkede etkili olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Aslında bu geri çağırmalar, üç farklı yakıt kaçağı sıkıntısından doğan üç farklı ve eş zamanlı geri çağırma. Yakıt kaçağından kaynaklı istenmeyen bir ateşleme durumu yaşanması ihtimaline karşı geri çağırılacak otomobillerin ilk ayağını 2012 – 2013 model yılına ait Audi A6 ve A7’ler oluşturuyor. Toplamda 28.249 otomobili etkileyecek bu geri çağırmanın sebebi ise, motor kompartmanında yer alan ve gittikçe küçülen yakıt hortumu.

İkinci olarak, 2009 – 2012 yılları arasında üretilen Audi Q5 ve 2007 – 2012 yılları arasında üretilen Audi Q7’ler geri çağırılacak. Toplamda 143.214 adet benzinli otomobili kapsayacak bu geri çağırma ise benzin deposu kapağındaki olası bir kırılmada oluşabilecek yakıt kaçağı sebebiyle yapılacak. Son olarak ise, 2015 – 2016 model yıllı Volkswagen Golf, Golf SportWagen, Golf GTI, Audi A3 Sedan ve Audi A3 Cabriolet’den oluşan ve toplamda 110.042 adet otomobili kapsayan bir geri çağırma olacak. Bu geri çağırmanın sebebi ise buharlaşan emisyon sisteminden kaynaklı yakıt kaçağı olarak belirtildi.

Reuters’ın haberine göre Volkswagen, belirtilen problemlerden kaynaklı herhangi bir ölüm, yaralanma ya da yangın gibi bir durumla karşılaşılmadığını açıkladı.

Volkswagen ve Audi, ABD’de onarım sebepli geri çağırmalara önümüzdeki aydan itibaren başlayacak.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "VAG, ABD’deki otomobillerini geri çağıracak"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ceyhansuyu
Üye

Haber için teşekkür ederim.