Yeni Seat İbiza İ20 kamuflajı ile yakalandı

Yeni İbiza MQB platformu üzerinden şekillenmeye devam ediyor

7

Ülkemizde satışta olan Golf Mk7‘nin “Dijon” isimli jantları ve Hyundai İ20 kabuğu altında test edilen Seat Ibiza’nın 5. neslinde tam olarak nelerin değiştiğini şu an için söyleyebilmek zor. Özellikle ön tamponun İ20 ile aynı olması ile birlikte otomobilin hatlarını seçebilmek hiçte kolay bir iş değil.

Yeni İbiza'nın daha önceden tahmin edilmiş versiyonlarından birisi.
Yeni İbiza’nın daha önceden tahmin edilmiş versiyonlarından birisi

Olayı daha genel bir hale taşıdığımızda ise Ibiza’nın silüet olarak üstteki fotoğrafa benzeme ihtimali gayet yüksek. Yeni Ibiza, Leon‘a benzer bir şekilde bagaj kısmına doğru keskin bir şekilde inen hatlara ve yeni Leon’un kapılarında bulunan iki farklı çizgiye sahip olması bekleniyor. Şirketin ise ince olan C sütununu saklamak konusunda gayet iyi bir iş çıkarttığı söylenebilir.

İ20’den alınan arka farlarla testlere devam eden Ibiza’nın üretim modelinde ise tamponunda egzoz çıkışlarına yer verip vermeyeceği kesinleşmiş değil.

Mk5 ile Volkswagen Grub’unun MQB platformuna geçiş yapan Ibiza’da birden fazla benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacaktır.

Yapılan ilk planlar arasında otomobili 2016‘da tanıtmayı düşünen Seat’ın yılın geri kalanında bu etkinliği düzenleyebileceği büyük bir otomobil fuarı bulunmadığı için yeni Ibiza ile 2017 yılında tanışacağız gibi gözüküyor.

Yeni Ibiza’dan hemen sonra piyasaya çıkması beklenen bir diğer model ise Ibiza Sports Tourer‘in yerini alacak olan Ibiza Crossover. Bu kararla birlikte Avrupa piyasasında CUV sınıfı otomobillerin popürlerliğin artmasıyla beraber bir station wagon modeli daha tarih sayfalarında yerini alacak. Yeni Crossover’ın ise 20V20 konseptinde de görüldüğü gibi keskin hatlara sahip olması bekleniyor.

7 YORUMLAR

  1. Normalde kamuflaj yapılan araçlar kimliksiz olur yani herhangi bir otomobile benzetilmeye çalışılmaz. Yeni Fabia'da bu durum biraz daha farklı gerçekleşmiş ve plastik panelleri İ20'ye benzetmişler yoksa bu otomobil Seat-Hyundai'nin ortalığının sonucunda ortaya çıkan bir model değil 🙂

  2. Tamam da neden i20 ? Nasıl bir makara yapmış bunlar… Test sürücüleri de Aziz Yıldırım maskesi taksınlar oldu olacak 😀

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz