2018 BMW X3 M Sport paketi ile görüntülendi

Yeni BMW X3'ün M versiyonu yolda gibi gözüküyor

0
365

Fotoğraflanan her iki test aracı da bol miktarda kamuflaj ile gizlenmiş olsa da M Paket‘li olan model kendisini egzoz çıkışları, mavi fren kaliperleri, daha büyük hava girişlerine sahip tamponlar ve diğer modele göre daha büyük olan jantlar gibi detaylar ile ele vermekte.

3. nesil X3‘ün fotoğraflara bakarak şu anki modele göre daha büyük boyutlara sahip olacağını söyleyebiliriz. Önceki nesil X5‘in boyutlarına sahip olabileceği ile ilgili söylentiler de bulunmakta. BMW’nin son modellerinde olduğu gibi yeni X3 de CLAR platformunu kullanmaya başlayacak. CLAR ile birlikte yeni SUV’un güncel modele göre hafifleyeceği söylenebilir.

X3’ün opsiyonel M Paketi’nin yeterli gelmediği durumlar için BMW modelin tarihinde ilk defa X3 M‘i piyasaya sürmeye hazılanıyor. Nürburgring‘de yapılan testler sırasında görüntülenen modelin 500 hp civarında bir güce sahip olması bekleniyor. Bu güç değerleri ile ilerleyen günlerde Mercedes-AMG GLC 63 ile X3 M‘in karşılaştırma videolarını görme ihtimalimiz yüksek.

X3 M’in hemen altında yer alacak modeller ise M40i ile bu modelin dizel versiyonu olan M40d olacaktır. Plug-in Hybrid seçeneğinin ise 2020’de piyasaya çıkması bekleniyor.

Standart modelin 2017 yılı sonuna doğru tanıtımının yapılması beklenirken M versiyonunun bu tarihten aşağı yukarı 1 yıl sonra tanıtılması bekleniyor. X3’ün üretim yeri ise, eskiden olduğu gibi, Birleşik Devletler‘de yer alan Spartanburg fabrikası ile Güney Afrika olmaya devam edecek.

Resim Kaynağı: tr.motor1.com

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz