“Tank gibi” tabirini fazlasıyla hak eden bir SUV olan Mercedes G-Serisi‘nin gelecek nesli ile alakalı çalışmalar devam ediyor.

2017 yılının sonlarına doğru W464 kasa koduyla yoluna devam edecek olan G-Serisi için Mercedes, çok beğenilen tasarımı devam ettirecek.

Daha çok iç mekanda ve mekanik anlamda geliştirmeler yapılacağı belirtilen SUV’nin genişliği ise 10 cm arttırılmış olacak.

Asıl büyük değişimin otomobilin ağırlığında olacağını belirten kaynaklar, Mercedes’in daha verimli ve sportif bir SUV için G-Serisi’ni yaklaşık 400 kg‘lık hafifletmeye çalıştığını belirtiyorlar.

Güncel motor ailesinin kullanılmaya devem edilmesi düşünülen G-Serisi’nde, ayrıca Mercedes’in yeni tanıttığı sıralı altı silindirli 313 BG gücündeki dizel motoru da görebileceğiz.

Süspansiyonundan iç mekan kalitesine kadar pek çok noktada geliştirilecek olan G-Serisi’ni 2017 Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkartmayı planlayan Mercedes, bir aksilik olmazsa modelin satışına 2018 yılında başlayacak.

Resimler motor1.com sitesinden alınmıştır.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
0
0
 
2
Sinan BahçekapılıOğuz Varhan
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sinanbahce
Üye
sinanbahce

Kamuflajli olmasa kimse fotografini cekmez bunun ?

Oğuz Varhan
Üye
Oğuz Varhan

neyi değişmiş ?